Ponad 2,5 mln pasażerów obsłużył w ciągu 10 miesięcy 2012 r. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. W porównaniu z analogicznym okresem 2011 r. jest to wzrost o ok. 20 proc.. W ub. całym roku z gdańskiego lotniska skorzystało prawie 2,5 mln pasażerów.

Jak poinformował rzecznik prasowy Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Michał Dargacz, tylko w październiku lotnisko obsłużyło 238 tys. pasażerów, o 10 proc. więcej niż w październiku ub. roku.

Prezes Zarządu Portu, Tomasz Kloskowski uważa, że "październikowy wzrost na poziomie 10 proc. należy do najlepszych w skali kraju (...), a gdański port staje się trzecim pod względem wielkości ruchu lotniskiem w Polsce".

Port poinformował, że w sezonie zimowym w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do prawie 50 europejskich portów, m.in. do Insbrucku, Oslo, Bristolu, Dublina, Edynburga, Barcelony, Londynu Luton, Malme-Sturup i Mediolanu-Bergamo.

W ruchu czarterowym realizowane będą połączenia do: Sharm el Sheikh, Hurghady, Marsa Alam, Taby, Fuerteventury, Gran Canarii, Teneryfy i Erzurum.

W br. w gdańskim porcie zakończyła się realizacja inwestycji o wartości prawie 400 mln zł. Na początku kwietnia został oddany do użytku nowy terminal pasażerski T2, a wcześniej przekazano m.in. drogę kołowania, płytę postojową i stanowiska do odladzania. Dzięki rozbudowie lotnisko może obsłużyć rocznie pięć milionów pasażerów - dwa razy więcej niż przed rozbudową.