Polskie Linie Lotnicze LOT po raz pierwszy w swojej historii znalazły się w gronie najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie, które w 100 proc. spełniają wymagania audytu bezpieczeństwa.

Audyt bezpieczeństwa linii lotniczych jest przeprowadzany przez Międzynarodowego Stowarzyszenie Przewoźników Lotniczych (IATA), które w tym celu powołało specjalną organizację IOSA – czyli IATA Operational Safety Audit.
Audyt polega na sprawdzeniu wszystkich obszarów operacyjnych przewoźnika. Dla Polskich Linii Lotniczych LOT był to 5. audyt, ale po raz pierwszy polski przewoźnik uzyskał stuprocentową zgodność z wymaganiami standardu IOSA.

Sukces jest tym większy, że jak dodają audytorzy, tylko niewielki procent linii lotniczych na świecie osiąga tak dobre, wysokie wyniki.

Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w historii firmy uzyskaliśmy najwyższy możliwy wynik z audytu bezpieczeństwa przeprowadzonego przez zrzeszenie IATA, które skupia obecnie 240 przewoźników lotniczych. To kolejny dowód, że LOT jest w gronie najbezpieczniejszych linii na świecie – mówi Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. – Nadal będziemy dążyć do ulepszania naszych standardów, procedur oraz wyszkolenia personelu LOT-u – dodaje.

Po otrzymaniu nowych Dreamlinerów (Boeing 787) oraz wymianie floty samolotów średniodystansowych w 2013 roku, LOT dołączy do grona nie tylko jednych z najbezpieczniejszych linii lotniczych, ale również takich, które posiadają najmłodszą flotę samolotów.