Jaguar XF Sportbrake to kombi dla każdego - prezesa, jego rodziny, nawet psa.

Geneza jego powstania jest zaskakująca. Zaprojektowany od środka, aby bez kompromisów być czymś więcej niż tylko sedanem z wyżej poprowadzoną linią dachu. Pod względem praktyczności i pojemności może stawać w szranki z liderami segmentu. 1675 litrów pojemności bagażnika po położeniu oparć tylnych siedzeń jednoznacznie plasuje XF Sportbrake wśród najbardziej pojemnych samochodów rodzinnych.

Jaguar XF Sportbrake - elegancka ciężarówka

Dzięki zdalnie składanym oparciom tylnych foteli, z łatwością włożysz do bagażnika narty lub deskę do kite surfingu. Drobniejsze bagaże znajdą swoje miejsce w specjalnie zaprojektowanym schowku pod podłogą przestrzeni ładunkowej. Aluminiowe szyny stanowiące integralną część bagażnika, pozwolą podzielić przestrzeń tak, aby twoje torby z zakupami nie irytowały przemieszczaniem się podczas dynamicznej jazdy, która dzięki równie sztywnej karoserii, jak w przypadku każdego Jaguara z konwencjonalnym nadwoziem, daje mnóstwo frajdy z jazdy. Wpuszczone w powierzchnię dachu relingi z polerowanego aluminium, pozwolą przewieźć wszystko, czego potrzebujesz do realizacji Twoich pasji – od rowerów po deski surfingowe.

jaguar XF Sportbrake. / Media

Nowa, 8-biegowa skrzynia znacząco podnosi sprawność i ekonomiczność wysokoprężnych jednostek napędowych zarówno wersji 2,2 litra, jak i 3-litrowej. Wraz z szybko działającym systemem start-stop wszystkie oferowane silniki są jeszcze bardziej ekologiczne.

Jaguar XF Sportbrake. / Media

Jaguar też się zmienia

W ciągu ostatnich 3 lat oferta produktów marki Jaguar przechodziła ogromne zmiany. W 2007 roku miała miejsce premiera innowacyjnego Jaguara XF.
w designie marki. W marcu 2012 roku zaprezentowano nowe oblicze luksusu czyli model XF Sportbrake.

Jaguar XF Sportbrake. / Media

Ponadto, nieustannie wprowadzano udoskonalenia we wszystkich modelach np.: facelift kompaktowego X-TYPE’a (2008), nowe silniki w modelach XK (2009) oraz zupełnie nowe wcielenie ikony - Jaguara XJ (wprowadzony do sprzedaży w 2010 roku). W 2012 przedstawiono nowy, sportowy model Jaguara F-TYPE, oparty na projekcie koncepcyjnego C-X16.

Wnętrze jaguara XF Sportbrake / Media