Jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2012, 1 czerwca w Warszawie, zostanie uruchomione połączenie kolejowe, które zapewni pasażerom i kibicom szybką i wygodną podróż na trasie Lotnisko Chopina – centrum Warszawy.

Uruchomienie połączeń kolejowych na warszawskie lotnisko zapowiedziało dwóch przewoźników kolejowych: Szybka Kolej Miejska oraz Koleje Mazowieckie.
Szybka Kolej Miejska zamierza wydłużyć obecnie działającą linię S2, która kursuje pomiędzy Warszawą Zachodnią i Sulejówkiem Miłosną. Od 1 czerwca pociągi nie skończą trasy na stacji Warszawa Zachodnia, ale pojadą dalej, aż do lotniska im. F. Chopina w Warszawie.

Oprócz wydłużenia linii S2, Szybka Kolej Miejska zamierza wprowadzić dodatkową linię – S3, która będzie kursowała pomiędzy lotniskiem, a Legionowem. Składy linii S3 będą przejeżdżały przez Warszawę Centralną (S2 kursuje przez Warszawę Śródmieście).

Szybka Kolej Miejska szacuje, że przejazd z centrum Warszawy na lotnisko Chopina nie powinien zająć więcej niż 25 minut.

Koleje Mazowieckie planują kursowanie swoich pociągów pomiędzy stacją na lotnisku Chopina a stacją Warszawa Wschodnia.

Dzięki trzem liniom kolejowym, które będą obsługiwały lotnisko w Warszawie, pasażerowie będą mieli możliwość przyjazdu czy też odjazdu na lotnisko co 10-12 minut w godzinach szczytu oraz co 15 minut poza szczytem komunikacyjnym w mieście.

Największym problem dla pasażerów mogą się jednak okazać bilety, które będą uprawniały do przejazdu. W liniach S2 i S3 należących do Szybkiej Kolei Miejskiej będą obowiązywały bilety Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, a więc podróż w jedną stronę będzie kosztowała 3,6 zł. (1,80 zł za bilet ulgowy).

W przypadku podróży pociągiem, który należy do Kolei Mazowieckich, turysta musi kupić bilet zgodny z taryfą przewoźnika. Oznacza to, że za przejazd z lotniska do Warszawy Centralnej trzeba będzie zapłacić około 6 złotych. Będzie można także korzystać z oferty Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD, pozwalającej na podróżowanie pociągami Kolei Mazowieckich na podstawie wybranych biletów ZTM: dobowego, 3-dniowego, 30- i 90-dniowego oraz Biletu Seniora.