Autostrady A1 jeszcze nie ma, a już pęka

autor: Robert Zieliński26.01.2012, 06:58; Aktualizacja: 29.01.2012, 13:56

Topnieją szanse, że kolejny odcinek autostrady – tym razem A1 do Czech – będzie gotowy przed Euro 2012.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • asjurek71(2012-01-28 17:22) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mnie sprawa ta to jest spisek i zamach na nasze polskie pieniądze ,z
    naszych, podatników kieszeni'.
    Utwierdza mnie w tym fachowa wypowiedż Lokalnego.
    Alpine Bau ma sprawę w sądzie-lekceważyli tę budowę.
    Wygrali ponowny przetarg przy cenie dumpingowej.
    I teraz szukają naszych pieniędzy.
    Wymyślili po raz drugi most i rozdmuchują to.
    A my jak barany na rzeż.
    Gazeta Prawna/ktoś specjalny od sensacyjnych tytułów/,autorytet budowy mostu Rędzińskiego PW, no i politycy internauci.
    Rzucić ochłap-nadpęknięcie betonu w czasie sprężania przy jednym podciągu.
    I się rozhulało.

    Odpowiedz
  • realista(2012-01-28 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    Wy filozofowie co się w taki piękny sposób wypowiadacie na tym forum, może zamiast siedzieć i pierdzieć w stołki sami weźmiecie się do roboty i coś zrobicie dla tego kraju. Łatwo jest mówić, że ktoś robi coś źle, ale jak przychodzi do czegoś to nic nie robicie. Idźcie na Polibudę , ukończcie studia, zróbcie inżyniera bądź zdajcie inne licencje na projektanta i spróbujcie walczyć z problemami!!! Ale nie wy wolicie siedzieć z założonymi na klawiaturce paluszkami i walczycie w ten sposób, że obrabiacie innym dupę. To jest właśnie mentalność tego narodu, która doprowadziła do utraty niepodległości w 1772 i stan ten trwa poniekąd do dnia dzisiejszego. To wynika z logiki, że przy tak dużej ilości inwestycji będzie dochodziło do różnych problemów zarówno natury technicznej jak i prawnej i jest to sprawa normalna.

    Odpowiedz
  • lepiej kupmy kamizelki ratunkowe !(2012-01-27 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    Na każdym kroku widać jak PO rozkręca POlskę od morza PO Tatry . Za chwilę wszystko runie i zielona wyspa zapadnie się jak Atlantyda !

    Odpowiedz
  • Rafał(2012-01-27 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwna jest mentalność niektórych Polaków.Zamiast sie cieszyc że odcinki autostrad powstaja jak grzyby po deszczu to plują na tych co to rozkrecili.A ten mostek to pryszcz na mapie inwestycji.

    Odpowiedz
  • T(2012-01-27 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    Cement? Jaki cement? Nic dziwnego, że się kruszy! Bo cement to pył, pękać mógł jedynie beton! Douczcie się dziennikarze!

    Odpowiedz
  • Norton(2012-01-26 23:28) Zgłoś naruszenie 00

    To wina kryzysu, że asfalt pęka.

    Odpowiedz
  • kk(2012-01-26 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Nie potrafią wybudować mostu, a chcą brać się za ELEKTROWNIĘ ATOMOWĄ - wieje grozą !!!

    Odpowiedz
  • gilek(2012-01-26 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    Drodzy panowie projekt powstal za czasow rzadow PIS a nie tuska nie przeinaczajmy faktow blad GDDKIA tam panuje polityka uniku i to nie nasz problem i mamy efekty mostu i A2 COVECU

    Odpowiedz
  • Lokalny(2012-01-26 16:12) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł jest bardzo nieprecyzyjnie napisany i sugeruje, że stanie się jakaś katastrofa powołując się na źródła informacji, których autor nie chce do końca ujawnić. Omijam tu szeroko znane i politycznie umotywowane poglądy prof. Biliszczuka.

    Jest rzeczą normalną, że podczas sprężenia obiektu beton pęka przy zakotwieniach i jest to akceptowane, pod warunkiem że rysy są w normie projektu budowlanego. Wszelkie dewiacje od normy są obowiązkowo naprawiane przez wykonawcę obiektu. Oczywiście autor artykułu ma płacone za to, aby zrobić sensację z rutynowej rzeczy, o której prawdopodobnie nie ma zielonego pojęcia.

    Odnośnie niby to ukończonej autostrady po czeskiej stronie granicy, zapewniam autora artykułu, że autostrada od węzła Bohumin do granicy PL/CZ jest nadal w budowie. Wiem bo przejeżdżam tam każdego dnia w drodze do pracy.

    Jestem zawiedziony tym, że takie bzudry jak powyższy artykuł zostały umieszczone na łamach Gazety Prawnej. Wstyd!

    Odpowiedz
  • teral59(2012-01-26 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    Tak jest i będzie . Urzędasy bez odpowiedzialności. A prokuratorzy to nie czytają takich tekstów?Czy Nie powinni sami interweniować i cały ten bajzel/ kolesi od autostrad posadzić do kryminału. A panią Urszulę Nelken powinno się posadzić na tych elementach do przeprowadzenia próby, a reszta odpowiedzialnych na dół pod most. Ciekawe czy się zgodzą - kasy nabrać za premie, pensje, nagrody i niech się wali . Przecież w tym kraju bezprawia w majestacie prawa można robić wszystko co się chce, bo to prawo jest tylko w obronie przestępców i nabijaniu kasy palestrze.

    Odpowiedz
  • @1(2012-01-26 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    To nie wina Tuska, to wina asfaltu że peka.

    Odpowiedz
  • dorota(2012-01-26 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    Wybitny rząd, to i sukcesy porażające

    Odpowiedz
  • Wrocław(2012-01-26 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    tak buduja polacy, czy kogoś jeszcze coś może zdziwić wybitni, wybitni, wybitni.

    Odpowiedz
  • Observator(2012-01-26 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    "Projektant ma doświadczenie", a zamówiona przez GDDKiA kosztem 350 tys. zł opinia w sprawie tego mostu, w której prof. Kazimierz Flaga pisze o tym jak niestabilna jest to konstrukcja, została przez GDDKiA utajniona!!!

    Odpowiedz
  • Majster(2012-01-26 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    Pani urzędnik się upiera i już.Skoro autorytet w sprawach budowy się wypowiada,że jest lipa zrobiona, to nie... projektant ma doświadczenie. A zadala sobie pytanie?Ilu jest nieudaczników w tym zawodzie...?

    Odpowiedz
  • kiper(2012-01-26 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    Oto Polska Tuska właśnie. Precz z tym konowałem !

    Odpowiedz