statystyki

Fotoradarów będzie więcej? Lada dzień decyzja o unijnej dotacji

autor: Tomasz Żółciak13.08.2018, 07:14; Aktualizacja: 13.08.2018, 08:47
Są spore szanse na to, że będzie zgoda na unijne dofinansowanie.

Są spore szanse na to, że będzie zgoda na unijne dofinansowanie.źródło: ShutterStock

Do końca sierpnia nadzorująca sieć rejestratorów inspekcja transportu drogowego (ITD) może otrzymać zielone światło dla rozbudowy systemu. Ale pierwsze nowe urządzenia pojawią się dopiero w 2020 r.

„Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym” – tak nazywa się projekt, który przygotowało Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD), działające w stru kturach ITD. Chodzi o rozbudowę istniejącego systemu fotoradarowego (ten także był zgłoszony jako projekt unijny, zakończony w 2015 r.). Wartość nowego przedsięwzięcia szacowana jest na 162 mln zł, a inspekcja stara się o 137,7 mln zł unijnego dofinansowania.

Wniosek o eurofundusze, wraz z całą dokumentacją projektową, CANARD złożyło w lutym do Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT). Od decyzji tej instytucji zależy, czy inspekcja otrzyma pieniądze. Teoretycznie CUPT ma 120 dni. Ale to przy założeniu, że po pierwszych analizach dokumentów urzędnicy nie będą mieli pytań i próśb o wyjaśnienia wnioskodawcy. Pytania były, dlatego procedura znacznie się wydłużyła. Ale, jak ustaliliśmy, jest już blisko finału.

– Planowany termin zakończenia oceny to koniec sierpnia – potwierdza Anna Paradowska-Naturska z biura administracyjnego CUPT.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie