statystyki

Wybory sprzyjają budowie dróg. Do końca roku powstanie ponad 300 km ekspresówek [MAPA]

autor: Krzysztof Śmietana13.08.2018, 07:14; Aktualizacja: 13.08.2018, 08:24
droga, autostrada

Eksperci zwracają uwagę, że problemy z realizacją programu drogowego mogą teraz narastaćźródło: ShutterStock

W tym roku powstanie ponad 300 km tras ekspresowych. Ale na kilku odcinkach jest opóźnienie.

Od początku tego roku otwarto zaledwie 44 km szybkich tras. To np. odcinek drogi S3 z Lubina do Legnicy czy fragment S8 na granicy Mazowsza i Podlasia. Na szczęście na tym się nie skończy. Według zapowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do końca roku ma być gotowych jeszcze ponad 334 km nowych odcinków. Jest więc szansa na – wprawdzie nieznaczne – ale jednak pobicie rekordu z 2012 r. Wtedy udostępniono 330 km tras ekspresowych.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Teraz na niektórych odcinkach ma być osiągnięta przejezdność, co oznacza, że będzie można już z nich korzystać, choć do zrobienia zostaną prace wykończeniowe. Nie bez związku z parciem na szybkie otwieranie tych tras jest to, że w wielu miejscach wstęgi będą przecinane w samym środku samorządowej kampanii wyborczej.

Na kilku drogach nowe odcinki utworzą długie ciągi, które znacznie przyspieszą pasażerom podróż. GDDKiA zapowiada m.in. oddanie blisko 120 km S3 na zachodzie kraju – z Zielonej Góry do Lubina i z Legnicy do Bolkowa. Dzięki temu ekspresowa „trójka” będzie się nieprzerwanie ciągnąć ze Szczecina przez Gorzów, Zieloną Górę, Legnicę do Bolkowa (po drodze przecinając autostrady A2 i A4). Trasa ma duże znaczenie gospodarcze. Ułatwi dojazd z południa do portów w Szczecinie i Świnoujściu.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie