Do floty naszego narodowego przewoźnika dołączą cztery nowe embraery.
Producent dostarczy Lotowi cztery maszyny w wersji E190. Umowa z leasingodawcą, firmą Nordic Aviation Capital, zakłada, że samoloty trafią do Polski pod koniec roku. Nowe embraery będą mogły zabrać na pokład 106 pasażerów. Zostały zamówione specjalnie z myślą o uruchomieniu nowego połączenia z Warszawy na nieduże lotnisko London City.
Samoloty w barwach Lotu zaczną tam latać 7 stycznia 2019 r. W tym położonym blisko centrum stolicy Wielkiej Brytanii porcie mogą lądować jedynie niektóre typy maszyn. Wszystko przez to, że tamtejszy pas startowy nie jest długi, a dodatkowo dla samolotów wyznaczono stromy kąt podejścia. Embraer E190 to najpopularniejszy typ maszyn, który tam ląduje. Po tych dostawach Lot będzie jedyną europejską linią lotniczą, która korzysta z wszystkich typów samolotów brazylijskiego producenta. Lot dysponuje jeszcze embraerami w wersji 170, 175 i 195. Pod koniec roku we flocie przewoźnika znajdą się 34 samoloty tego producenta. To ponad połowa wszystkich maszyn, które latają w barwach Lotu.
W ostatnich dniach nasz narodowy przewoźnik zamówił także inne samoloty średniego zasięgu. Kilka dni temu ogłosił, że wzbogaci się o sześć kolejnych boeingów 737 MAX. To nieco cichsza i bardziej oszczędna wersja tego najpopularniejszego samolotu. Nowe boeingi będą obsługiwały połączenia średniego i krótkiego zasięgu, np. do Londynu, Astany, Wiednia, Amsterdamu, Paryża, Frankfurtu, Brukseli, Düsseldorfu, Barcelony, Moskwy, Tbilisi i Kijowa. Po zakończeniu tych dostaw w przyszłym roku Lot będzie miał łącznie 12 MAX-ów.
Jak się dowiedzieliśmy, przewoźnik rozmawia o pozyskaniu kolejnych samolotów. Dość szybko chce też znaleźć zastępcę dla jednego z dreamlinerów. Maszyna musiała zostać uziemiona z powodu problemów z silnikami firmy Rolls-Royce. Do czasu naprawy przez producenta Lot chce w ramach szybkiego leasingu pozyskać inny samolot. Najpewniej będzie to Airbus A330.