UE: Dyrektywa o pracownikach delegowanych przyjęta przy sprzeciwie Polski i Węgier

11.04.2018, 17:14; Aktualizacja: 11.04.2018, 17:28
Większość zapisów jest dla Polski niekorzystna.

Większość zapisów jest dla Polski niekorzystna.źródło: ShutterStock

Ambasadorowie państw członkowskich przy UE przyjęli w środę ostateczny tekst dyrektywy o pracownikach delegowanych, przy sprzeciwie Polski i Węgier. Wielka Brytania, Litwa, Łotwa i Chorwacja wstrzymały się od głosu.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • Tak sobie myślę.(2018-04-11 19:48) Zgłoś naruszenie 167

    Wreszcie pracownicy dostaną godziwą pensje, bo chyba pracodawcy za wykonaną pracę dostają wynagrodzenie zgodnie ze stawkami danego kraju , w którym praca jest wykonywana prawda? To zyskiem ponadprzeciętnym podzielą się z pracownikiem. I bardzo dobrze brawo Unia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wojtek(2018-04-11 18:29) Zgłoś naruszenie 156

    Kolejny sukces pisu? Moralne zwycięstwo Cesarstwa Węgiersko-Polskiego.

    Odpowiedz
  • 45h45h45h(2018-04-11 19:18) Zgłoś naruszenie 156

    kolejny wielki sukces pisu... ha ha ha

    Odpowiedz
  • abcd(2018-04-11 18:03) Zgłoś naruszenie 1118

    Czy europejskich szulerów martwi stan praworządności w Polsce? A może myślisz, że martwi ich los pracowników delegowanych? Co najwyżej o tyle, na ile przeszkadza w eksploatacji kolonialnej PRL-bis. Nie miejcie złudzeń. Swobodny przepływ ludzi, towarów i usług. Pamiętacie? Tak, o ile jest korzystny dla potęg starej unii. Teraz już wiecie do jakiego towarzystwa się zapisaliście? Można grać, jak się ma same blotki, ale nie z szulerami. Szulerzy zmieniają reguły gry w czasie gry i nigdy z szulerami nie wygracie. Gdy szulerzy załatwiali swoje interesy za poklepanie po plecach, to wszystko było OK.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lubuszanin(2018-04-11 21:50) Zgłoś naruszenie 71

    To nie unia,działa na szkodę Polskiego robotnika,tylko polskie firmy powiązane z zachodnimi kombinatorami ,podsyłają polskich robotników,do wykorzystania,sami też okradają ich na dzień dobry..Wzorcowy przykład,to niejaka firma z Międzyrzecza wlkp kręcąca lody z Duńczykami,to co tam się wyprawia z ludżmi pracy najemnej,to współczesne niewolnictwo,.Ale ktoś ma widać plecy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Omerta(2018-06-02 00:39) Zgłoś naruszenie 13

    W normalnym Kraju kierowca zarabia Max 1/4 stawki nauczyciela w LO mającego 20 letni staż pracy .Tylko w naszym kraju bydło kierowcowe zarabia 3 ray więcej biz nauczyciel ! Powonienia zrobic inaczej scierwa z za kołek powinny mieć pensje maksymalna i uważam ze nie większa niż 500 euro netto .Nauczy cię traktować bydło kierowcowe jak bydło wreszcie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ktoś mądry(2018-06-23 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Sukces Pis-u? Po pierwsze wszyscy drodzy wsiadający na PiS (niedouki)..... dyrektywa weszła w życie już 3 lata temu za kadencji PO Po drugie to nasi super reprezentanci z PO i PSL zagłosowali przeciw Polsce, gdyż mieli problemy z czytaniem. Więc to raczej sukces PO i PSL. Dodam też, że to Donald Tusk sukcesywnie niszczył nasze stosunki z Unią oraz psuł nasz wizerunek na skali globalnej, tylko po to by pograć dłużej na arenie politycznej. Poczytajcie trochę, douczcie się, a potem wystawiajcie komentarze.

    Odpowiedz
  • Riki(2018-06-03 02:30) Zgłoś naruszenie 00

    Porównując pracę nauczyciela z pracą kierowcy to nauczyciele zdecydowanie za dużo zarabiają

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz