statystyki

Drogowcy przyspieszają z ekspresówkami. 19 nowych kontraktów w przygotowaniu

autor: Krzysztof Śmietana03.04.2018, 06:46; Aktualizacja: 03.04.2018, 08:17
W 2018 r. GDDKiA planuje oddać do ruchu prawie 440 km nowych tras.

W 2018 r. GDDKiA planuje oddać do ruchu prawie 440 km nowych tras.źródło: ShutterStock

Do wakacji GDDKiA zamierza podpisać 19 umów na budowę nowych dróg. Zakontraktowana będzie m.in. cała Via Baltica i trasa S19 z Lublina do Rzeszowa.

W ciągu ostatnich dwóch lat inwestycje transportowe rozkręcały się dość powoli. W całym 2016 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała zaledwie 22 umowy na budowę dróg. W 2017 r. bardzo kiepsko było zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy to zawarto zaledwie... dwa kontrakty. Ostatecznie zeszły rok zamknął się podpisaniem 28 umów. Do tych opóźnień m.in. przyczyniły się liczne pytania i odwołania firm. W wielu przypadkach nie bez winy byli też urzędnicy, bo długo zwlekali z ogłoszeniem drugiego etapu przetargu. Tak było np. w przypadku zamówienia na budowę trzech odcinków trasy S7 z Warszawy do Grójca. Ostatecznie od ogłoszenia przetargu do podpisania umów minęły blisko dwa lata.

Nowe kontrakty w przygotowaniu

Nowe kontrakty w przygotowaniu

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Teraz GDDKiA przyspiesza z nowymi kontraktami. Od początku roku podpisano już 11 umów m.in. na budowę odcinków trasy Via Baltica w rejonie Łomży czy fragmentu drogi S6 z Gdyni w stronę Lęborka, która połączy się z istniejącą obwodnicą Trójmiasta. Przed nami zaś prawdziwy wiosenny wysyp nowych kontraktów.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Obserwator(2018-04-03 11:07) Zgłoś naruszenie 20

    Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, co to za istniejąca ponoć droga ekspresowa na Waszej mapce między S7 a S17, trochę na południe od Warszawy?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie