statystyki

Drogowcy przyspieszają z ekspresówkami. 19 nowych kontraktów w przygotowaniu

autor: Krzysztof Śmietana03.04.2018, 06:46; Aktualizacja: 03.04.2018, 08:17
W 2018 r. GDDKiA planuje oddać do ruchu prawie 440 km nowych tras.

W 2018 r. GDDKiA planuje oddać do ruchu prawie 440 km nowych tras.źródło: ShutterStock

Do wakacji GDDKiA zamierza podpisać 19 umów na budowę nowych dróg. Zakontraktowana będzie m.in. cała Via Baltica i trasa S19 z Lublina do Rzeszowa.

W ciągu ostatnich dwóch lat inwestycje transportowe rozkręcały się dość powoli. W całym 2016 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała zaledwie 22 umowy na budowę dróg. W 2017 r. bardzo kiepsko było zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy to zawarto zaledwie... dwa kontrakty. Ostatecznie zeszły rok zamknął się podpisaniem 28 umów. Do tych opóźnień m.in. przyczyniły się liczne pytania i odwołania firm. W wielu przypadkach nie bez winy byli też urzędnicy, bo długo zwlekali z ogłoszeniem drugiego etapu przetargu. Tak było np. w przypadku zamówienia na budowę trzech odcinków trasy S7 z Warszawy do Grójca. Ostatecznie od ogłoszenia przetargu do podpisania umów minęły blisko dwa lata.

Nowe kontrakty w przygotowaniu

Nowe kontrakty w przygotowaniu

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Teraz GDDKiA przyspiesza z nowymi kontraktami. Od początku roku podpisano już 11 umów m.in. na budowę odcinków trasy Via Baltica w rejonie Łomży czy fragmentu drogi S6 z Gdyni w stronę Lęborka, która połączy się z istniejącą obwodnicą Trójmiasta. Przed nami zaś prawdziwy wiosenny wysyp nowych kontraktów.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Obserwator(2018-04-03 11:07) Zgłoś naruszenie 20

    Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, co to za istniejąca ponoć droga ekspresowa na Waszej mapce między S7 a S17, trochę na południe od Warszawy?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie