statystyki

Obwodnica Warszawy ad Kalendas Graecas. Wciąż nie ma decyzji środowiskowej

autor: Krzysztof Śmietana15.01.2018, 07:31; Aktualizacja: 15.01.2018, 07:49
Od dekady nie udaje się zdobyć kluczowego dokumentu – tzw. decyzji środowiskowej.

Od dekady nie udaje się zdobyć kluczowego dokumentu – tzw. decyzji środowiskowej.źródło: Materiały Prasowe

W ciągu 4–5 lat domkną się szybkie trasy wokół Krakowa i Łodzi. W nieskończoność przedłużają się za to przygotowania do budowy ostatniego, wschodniego odcinka obwodnicy Warszawy. Postępowanie w jego sprawie znowu przedłużono.

Po latach mozolnego budowania dróg są szanse, że wokół części największych miast powstaną pełne ringi. Zapewne najpierw spełni się to w przypadku Łodzi, gdzie ostatnim brakującym ogniwem ma być zachodnia część obwodnicy, czyli fragment drogi S14. Trasa o długości 28 km ma być gotowa w 2022 r.

Jest też pewne, że domknięcia obwodnicy od północy doczeka się Kraków. Mieszkający w podkrakowskich Krzeszowicach minister infrastruktury Andrzej Adamczyk niedawno zapalił zielone światło dla przetargu na 12-km drogę ekspresową S52, która w 2023 r. połączy autostradę A4 z trasą S7.

Na tym tle stolica wciąż jest „w lesie”. Wprawdzie rozkręca się budowa brakującej części południowej obwodnicy, m.in. tunelu o długości 2,3 km pod Ursynowem, ale jeszcze przez wiele lat nie uda się domknąć ringu od strony wschodniej. Chodzi o fragment drogi S17, która ma przeciąć dzielnicę Wesoła. Bez tego odcinka rozbity będzie układ dróg w centrum kraju. Dzięki wschodniej obwodnicy będzie można m.in. wygodnie ominąć stolicę, jadąc ekspresową S17 z Lublina (ma być gotowa w 2019 r.) i dalej S7 do Gdańska.


Pozostało jeszcze 60% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie