Zasady cofania uprawnień do wykonywania badań technicznych: Spór o pracę diagnostów trwa

autor: Piotr Szymaniak02.01.2018, 07:27; Aktualizacja: 02.01.2018, 08:43
Na przepisy, które nie przewidują żadnej gradacji kar, narzekają zarówno sami diagności, którzy uważają tę regulację za zbyt restrykcyjną, jak i sądy, które mają związane ręce.

Na przepisy, które nie przewidują żadnej gradacji kar, narzekają zarówno sami diagności, którzy uważają tę regulację za zbyt restrykcyjną, jak i sądy, które mają związane ręce.źródło: ShutterStock

Wykonywanie zawodu diagnosty samochodowego to odpowiedzialne zadanie. Dopuszczenie do ruchu niesprawnego pojazdu, który zagraża bezpieczeństwu na drodze, stanowi przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat więzienia.

Oprócz tego diagności podlegają odpowiedzialności administracyjnej za każde uchybienie, niezależnie od tego, jakie skutki ono wywoła. Kłopot w tym, że jedyną sankcją, zgodnie z art. 84 ust. 3 ustawy – Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2017 poz. 1260 ze zm.), jest cofnięcie uprawnień do wykonywania badań technicznych na okres pięciu lat.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie