"Biorąc pod uwagę tempo wprowadzania na rynek nowych modeli przez 24 miesiące sporo może się wydarzyć. Dlatego z przyjemnością informuję, że wróciliśmy do opcji przedłużenia umowy w PLAY już po 12 miesiącach"- poinformował na swoim blogu rzecznik Play, Marcin Gruszka. Dodał, że taka opcja jest dostępna już od kilku tygodni.

"Przyznam się, że już dawno miałem zrobić wpis na ten temat i ciągle coś mi wypadało. Tym razem jednak zmotywowała mnie konkurencja a dokładniej ich reklamy. Najpierw w radiu, a potem w mailu przeczytałem, że wymiana telefonu po 12 miesiącach możliwa jest tylko u jednego operatora. No właśnie tylko to „tylko” jest nieco marketingowo przesadzone. W PLAY również smartfon czeka na Was już po 12 miesiącach." - komentuje na blogu Gruszka.

Operator Orange 8 kwietnia 2014 poinformował o wprowadzeniu promocji na nowy telefon co 12 miesięcy. Smart Plan Multi Max - właśnie w tym planie Orange umożliwia zakup nowego telefonu w trakcie trwania umowy, już 12 miesięcy od jej rozpoczęcia. Kupujący nowy smartfon, przedłuża pozostały czas trwania umowy o 12 miesięcy, jednak po roku znów może kupić kolejny nowy smartfon i analogicznie postępować wiele razy.

Oprac. T.J.