statystyki

Duda i 2 mld zł na TVP. Podpisu nie będzie?

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak27.02.2020, 08:40; Aktualizacja: 27.02.2020, 08:52
Pośrednim celem jest pokazanie, że prezydent nie jest zależny od PiS

Pośrednim celem jest pokazanie, że prezydent nie jest zależny od PiSźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Nasi rozmówcy z rządu i otoczenia prezydenta przekonują, że w grę wchodzi zawetowanie ustawy lub skierowanie jej do TK.

Z otoczenia głowy państwa słyszymy, że wciąż nie rozstrzygnięto, kiedy zapadnie i jaka będzie ostateczna decyzja w sprawie ustawy. Dziś Andrzej Duda spotka się z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. – Sporo do myślenia dały nam wyniki poniedziałkowego sondażu dla DGP, z którego wynikało, że większość ankietowanych nie chce, by prezydent dawał zielone światło tej ustawie – mówi nam osoba ze sztabu wyborczego Dudy.

Z badania United Surveys dla DGP i RMF FM wynikało, że niemal 62 proc. ankietowanych woli, by Duda nie podpisywał ustawy (z tego 47,2 proc. chce zawetowania, a 14,7 proc. – odmówienia podpisu i skierowania ustawy do TK). Z kolei wśród wyborców obecnego prezydenta zarysowują się istotne podziały. Co prawda 43 proc. popiera ustawę (z czego 37 proc. jest za jej podpisaniem, a 6 proc. chce podpisania i skierowania do TK), ale kolejnych 28 proc. stoi na stanowisku, że takiego podpisu należałoby odmówić, a 29 proc. nie wie, co głowa państwa powinna zrobić.

Z tych względów teza o tym, że prezydent złoży podpis, bo oznaczałoby to zasilenie solidnymi pieniędzmi medium, które wyraźnie wspiera go w trwającej kampanii wyborczej, jest mniej prawdopodobna niż jeszcze kilka tygodni temu. – W tym momencie wszystkie opcje są na stole – przyznaje nam wysoki rangą polityk PiS.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • Marek(2020-02-27 12:24) Zgłoś naruszenie 355

    Jak teraz nie podpisze to pójdzie do TK tam polezy do wyborów i po wyborach jak wygra podpisze na 1000% Ile teraz wzrośnie poparcie i opozycja będzie na jakiś czas zadowolona. TVP na razie wytrzyma bez kasy3 miesiące

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kris(2020-02-27 15:39) Zgłoś naruszenie 285

    Koronawirus sie zbliza. Pieniazki bardziej na walke z tym cholerstwem by sie przydaly. Wogole na sluzbe zdrowia. Owsiak z orkiestra nie da rady postawic szpitali na nogi. A telewizja. W dobie internetu praktycznie niepotrzebna. Panie prezydencie telewizja ludzi nie wyleczy. Pomysl

    Odpowiedz
  • o. S.. (2020-02-27 15:59) Zgłoś naruszenie 239

    Duda zawiedzie jak w innych przypadkach. Oczywiście podpisze.

    Odpowiedz
  • Karina Jążwicka (2020-02-27 16:05) Zgłoś naruszenie 213

    To był pic na wodę fotomontaż aby zyskać głosów ! Wiadomo było ze ne podpisze no i teraz wszyscy mówią jaki to szlachetny Duda ! Typowe zagrywki wyborcze !!!!!!

    Odpowiedz
  • normalny(2020-02-27 15:43) Zgłoś naruszenie 1817

    Duda powinien od razu zaproponować danie na onkologię 2 mld z budżetu Senatu. Większość Polaków popiera. I trolle na wysokich stołkach załatwione.

    Odpowiedz
  • Wstyd!(2020-02-27 17:06) Zgłoś naruszenie 145

    Żenada. NASZE pieniadze skierowane na marnotrawstwo, a CO DZIENNIE 1.000 osób UMIERA na RAKA! Nad czym tu się w ogóle zastanawiać ??!!! Poza tym: zamiast na zbrojenia ciężkie miliardy - nasze pieniądze powinny służyć LECZENIU CHORYCH!!! Ten nierząd prowadzi EUTANAZJĘ Narodu Polskiego ! Miejsca dla POLINU z Izraela i USA!

    Odpowiedz
  • sad(2020-02-27 14:21) Zgłoś naruszenie 138

    straszny ostatnio wysyp troli

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Romek(2020-02-27 12:21) Zgłoś naruszenie 1141

    Powinien podpisać. Zostawić ludzi na pastwę beznadziejnej TVN i podobnych? Jednak powinna być możliwość oderwania się od tych pseudomądrych i pseudokulturalnych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 123123(2020-02-27 15:22) Zgłoś naruszenie 817

    Z PO rudy wpierw namawiał do złamania prawa mówiąc, że abonament RTV jest nieobowiązkowy ale po smierci LEcha Kacyzńskiego, jak przejeli TVP już zaczał mówić że płacić trzeba. Zarzucili na ludzi pułapke ogłaszając amnestie i wabiąć ludzi by się przyznali od ilu lat mają nierejestrowany RTV. Dowalali ludziom kary po 2 tys zł nawet.... JEdnak przez tekst Tuska dużo ludzi i tak nie płaciło więc uchwalali rekompensaty dla TVP z tytułu utraconego abonamentu na kwote blisko 1 mld zł rocznie... Jedyne co zrobił PIS to własnie uchwalił taką sama rekompensate. 2 mld to za 2 lata jest. Banda hipokrytów, Wpierw zniszczyli finansowanie telewizji, potem zaczeli ja dotowac a jak konkurencja ciągnie dotacje to drą ***** demagogicznie.

    Odpowiedz
  • buhahaha(2020-02-27 20:29) Zgłoś naruszenie 73

    Najlepiej wydać 0 zł na telewizję publiczną, radio i kulturę - wystarczy nam TVN i Wyborcza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • buzz(2020-02-27 12:41) Zgłoś naruszenie 747

    to nie jakies tam prywatne medium, tylko media publiczne, uwazam ze naleza im sie te pieniadze, to nasze dobro narodowe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fridek(2020-02-27 11:32) Zgłoś naruszenie 626

    MY na ANDRZEJA DUDE bo go lubimy yes hop rozsadny ,madry, YES TO POLAK masz nasz głos PREZYDYNCIE wykształcenie mamy ja technik,zawodowka zona ;synowie wyzsze pol.gliwice,AGH TO dla tych kodziarzy co atakujom

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak(2020-02-27 18:42) Zgłoś naruszenie 53

    A ile wynoszą dopłaty od "sponsorów" na antypolskie media?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jul(2020-02-27 17:14) Zgłoś naruszenie 54

    podpisze kurski ma większe poparcie najwyższego niż duda

    Odpowiedz
  • Zenon(2020-02-28 07:43) Zgłoś naruszenie 41

    WyPAD 2020!!!

    Odpowiedz
  • Bona(2020-02-27 21:48) Zgłoś naruszenie 39

    Prezydent Duda, a nie Duda.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2020-02-28 09:07) Zgłoś naruszenie 22

    Pan Prezydent podpisze ustawę, bo wie, że starczy pieniędzy na onkologię i na TVP, kedyś to na nic nie było pinindzy, nawet na onkologię

    Odpowiedz