statystyki

Rutkowska: Byle nie oglądać „Wiadomości”

autor: Elżbieta Rutkowska27.02.2020, 09:02; Aktualizacja: 27.02.2020, 09:04
Elżbieta Rutkowska

Elżbieta Rutkowskaźródło: Dziennik Gazeta Prawna/Inne
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Temidę zazwyczaj przedstawia się z opaską na oczach. To symbol bezstronności. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji robi wszystko, by pozostać równie ślepa jak mityczna córka Uranosa i Gai. W przypadku regulatora rynku mediów jest to symptom bezradności.

Namawiało ich Towarzystwo Dziennikarskie. Namawiali posłowie opozycji. Próbował namawiać członek Rady Mediów Narodowych. Oglądajcie „Wiadomości”! Oglądajcie „Panoramę”, „Teleexpress” i TVP Info!

Nie, nie i nie. KRRiT się zaparła i żadna siła nie zaciągnie jej przed telewizor. Kampania prezydencka rozkręca się z dnia na dzień, w telewizji publicznej do Polaków uśmiecha się walczący o reelekcję Andrzej Duda – ale organ, który zgodnie z konstytucją „stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji”, postanowił stać na straży z zamkniętymi oczami.

Ja to nawet rozumiem. To żadna przyjemność oglądać ekranowe popisy pracowników Jacka Kurskiego. Szczególnie podczas kampanii wyborczej, gdy warstwa lukru w materiałach o opcji rządzącej staje się jeszcze grubsza, a ze złowrogiej paszczy „totalnej opozycji” wyrastają jeszcze dłuższe kły niż zazwyczaj. Z poczucia obowiązku – wszak piszę o mediach – czasami jednak oglądam. O ile bardziej zobligowana powinna się czuć Krajowa Rada. Zwłaszcza w obecnej sytuacji politycznej.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Jan(2020-02-27 09:31) Zgłoś naruszenie 811

  kiedyś oglądałem wiadomości z TVN, ale dałem sobie spokój z TVN jak w wiadomościach prezentowali jakiś nagrania z urodzin Hitlera - min zdaniem to było promowanie nazizmu --- od tego jest prokuratora !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • anioł(2020-02-27 15:25) Zgłoś naruszenie 77

  Nie oglądam informacji z TVN nadawanych przez obywateli świata . Wolę oglądać wiadomości z krajowej TVP ...

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • asd(2020-02-28 11:03) Zgłoś naruszenie 37

  wolę Wiadomości o "Faktów" TVN

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane