statystyki

Rutkowska: Byle nie oglądać „Wiadomości”

autor: Elżbieta Rutkowska27.02.2020, 09:02; Aktualizacja: 27.02.2020, 09:04
Elżbieta Rutkowska

Elżbieta Rutkowskaźródło: Dziennik Gazeta Prawna/Inne
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Temidę zazwyczaj przedstawia się z opaską na oczach. To symbol bezstronności. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji robi wszystko, by pozostać równie ślepa jak mityczna córka Uranosa i Gai. W przypadku regulatora rynku mediów jest to symptom bezradności.

Namawiało ich Towarzystwo Dziennikarskie. Namawiali posłowie opozycji. Próbował namawiać członek Rady Mediów Narodowych. Oglądajcie „Wiadomości”! Oglądajcie „Panoramę”, „Teleexpress” i TVP Info!

Nie, nie i nie. KRRiT się zaparła i żadna siła nie zaciągnie jej przed telewizor. Kampania prezydencka rozkręca się z dnia na dzień, w telewizji publicznej do Polaków uśmiecha się walczący o reelekcję Andrzej Duda – ale organ, który zgodnie z konstytucją „stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji”, postanowił stać na straży z zamkniętymi oczami.

Ja to nawet rozumiem. To żadna przyjemność oglądać ekranowe popisy pracowników Jacka Kurskiego. Szczególnie podczas kampanii wyborczej, gdy warstwa lukru w materiałach o opcji rządzącej staje się jeszcze grubsza, a ze złowrogiej paszczy „totalnej opozycji” wyrastają jeszcze dłuższe kły niż zazwyczaj. Z poczucia obowiązku – wszak piszę o mediach – czasami jednak oglądam. O ile bardziej zobligowana powinna się czuć Krajowa Rada. Zwłaszcza w obecnej sytuacji politycznej.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Jan(2020-02-27 09:31) Zgłoś naruszenie 811

  kiedyś oglądałem wiadomości z TVN, ale dałem sobie spokój z TVN jak w wiadomościach prezentowali jakiś nagrania z urodzin Hitlera - min zdaniem to było promowanie nazizmu --- od tego jest prokuratora !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • anioł(2020-02-27 15:25) Zgłoś naruszenie 77

  Nie oglądam informacji z TVN nadawanych przez obywateli świata . Wolę oglądać wiadomości z krajowej TVP ...

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • asd(2020-02-28 11:03) Zgłoś naruszenie 37

  wolę Wiadomości o "Faktów" TVN

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane