statystyki

Nie każda firma w Europie potrzebuje sieci 5G. Mżemy zacząć cyfryzację od 4G

autor: Magdalena Cedro, Elżbieta Rutkowska27.11.2019, 08:11; Aktualizacja: 27.11.2019, 08:11
Unowocześnianie gospodarki – wykorzystanie sztucznej inteligencji, autonomicznych urządzeń, big data – jest często kojarzone z wdrożeniem sieci telekomunikacyjnej piątej generacji. Ma ona umożliwić błyskawiczne przesyłanie dużej ilości danych z opóźnieniem zredukowanym do niedostrzegalnych mikrosekund.

Unowocześnianie gospodarki – wykorzystanie sztucznej inteligencji, autonomicznych urządzeń, big data – jest często kojarzone z wdrożeniem sieci telekomunikacyjnej piątej generacji. Ma ona umożliwić błyskawiczne przesyłanie dużej ilości danych z opóźnieniem zredukowanym do niedostrzegalnych mikrosekund.źródło: ShutterStock

Unowocześnianie gospodarki – wykorzystanie sztucznej inteligencji, autonomicznych urządzeń, big data – jest często kojarzone z wdrożeniem sieci telekomunikacyjnej piątej generacji. Ma ona umożliwić błyskawiczne przesyłanie dużej ilości danych z opóźnieniem zredukowanym do niedostrzegalnych mikrosekund.

Margrethe Vestager jest jednak zdania, że nie wszystkie firmy potrzebują tej sieci. – Mamy wiele małych i średnich przedsiębiorstw w Europie, które mogą zacząć od 4G i potem przestawić się na 5G, kiedy zostanie wdrożona. Chcemy zachęcać do cyfryzacji opartej na 4G już teraz – mówi nam unijna komisarz.

Wkrótce zestaw narzędzi

Dodatkowym argumentem za cyfryzacją gospodarki bez oglądania się na 5G jest kłopot, jaki Unia Europejska ma z chińskim koncernem Huawei – producentem sprzętu telekomunikacyjnego i jednym z głównych dostawców urządzeń do budowy mobilnej sieci piątej generacji. Przez administrację Stanów Zjednoczonych firma jest postrzegana jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. – Z powodu niepewności związanej z Huaweiem niektórzy mówią, że z cyfryzacją należy poczekać nawet nie do jutra, ale kilka lat. Tego byśmy nie chcieli – stwierdza Vestager.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • radoslav(2019-11-29 13:24) Zgłoś naruszenie 10

  Na pewno 5G będzie w stanie poprawić wydajność większości firm. Tylko czy każda firma będzie chciała iść w nowoczesne rozwiązania, oto jest pytanie.Koszt może nie być mały ale korzyści jakie firma może osiągnąć korzystając z sieci 5G mogą być nieporównywalnie większe.

  Odpowiedz
 • G34(2019-11-27 22:33) Zgłoś naruszenie 00

  Własnie zrubmy 5G i zasieg wszędzie bo ja majac firme posiafam 4G i nie jestem z tego zsdowolny nie ma zasiegu nie ma internetu zrubcie zasięg a dobiero potem 5G

  Odpowiedz
 • morelas(2019-12-02 12:34) Zgłoś naruszenie 00

  Sam mam firmę i z niecierpliwością czekam na wdrożenie 5G. Na pewno da nam większe możliwości niż LTE.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • eden(2019-11-27 13:24) Zgłoś naruszenie 00

  Tylko po co skoro 5G daje o wiele większe możliwości. Żeby potem od nowa robić wszystko na 5G? Jeżeli już nowa technologia będzie niedługo dostępna to lepiej poczekać i zrobić to na nowszym, o wiele lepszym standardzie.

  Odpowiedz
 • Albi(2019-12-20 19:40) Zgłoś naruszenie 00

  Może nie każda, ale na pewno większość firm głównie z branży produkcyjnej, przemysłowej i logistycznej. Ale również w innych branżach też przyniesie korzyści.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane