statystyki

Normy nie będą blokować rozwoju 5G

autor: Elżbieta Rutkowska13.03.2019, 10:01; Aktualizacja: 13.03.2019, 10:13
5 tys. - dla tylu stacji Instytut Łączności mierzy poziom PEM

5 tys. - dla tylu stacji Instytut Łączności mierzy poziom PEMźródło: ShutterStock

Nasze regulacje dotyczące pola elektromagnetycznego mają być bliższe standardom europejskim. Ale nie stanie się to szybko.

Budowa infrastruktury na potrzeby sieci telekomunikacyjnej piątej generacji może kosztować 3,9–5,8 mld zł w przypadku tworzenia jej od zera, a 2–3 mld zł przy oparciu się na już istniejących masztach. Takie wyliczenia przedstawił wczoraj Exatel. Ta spółka Skarbu Państwa ma sieć światłowodową. W 5G chce zostać operatorem hurtowym dla firm telekomunikacyjnych.

Obliczenia oparto na założeniu, że infrastruktura będzie wspólna dla wszystkich telekomów i obejmie częstotliwości 700 MHz, czyli jedno z trzech pasm przeznaczonych na 5G w Polsce.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • gdzie(2019-03-17 16:59) Zgłoś naruszenie 235

    Gdzie są badanie naukowe udowadniające , że sieć 5G jest nieszkodliwa dla zdrowia ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • echo(2019-03-22 16:23) Zgłoś naruszenie 162

    Proszę sobie wyklikać-"Apel:Naukowcy i lekarze ostrzegają o potencjalnych poważnych skutkach zdrowotnych technologii 5G".

    Odpowiedz
  • 123(2019-03-25 12:35) Zgłoś naruszenie 142

    Normy niech nie będą śmieszni, kto to ustala ? osoby które chca nas pozabijać i kontrolować nasze umysły. Mam gdzieś najnowszy smartfon i cudowne aplikacje i tą całą technologie, nie takim kosztem. Dopóki zwykły konsument będzie naiwny i da sobą manipulować zawsze będą choroby i cierpienie. Mogą se nawet robić badania, przecież i tak wszystko można sfałszować, normy zawsze zmienić. Nikogo nie obchodzi zdrowie i normy a napewno nie ich.

    Odpowiedz
  • Xyz(2019-03-22 14:29) Zgłoś naruszenie 121

    Pogonić to całe Ministerstwo Cyfryzacji. Lobbyści korporacji telekomunikacyjnych takich jak Huawei. Elektrosmog na ch drążyć temat

    Odpowiedz
  • Olaf(2019-03-27 21:09) Zgłoś naruszenie 91

    Pier...ne urzędasy !!!! Chcą nas zabić powolutku. Promieniowanie 5G to rozstrojenie całego organizmu i powolny rozwój nowotworów...

    Odpowiedz
  • Grazka(2019-03-27 13:00) Zgłoś naruszenie 92

    Normy wprowadzą jak tysiące a może i miliony Polaków zachoruje na choroby popromienne w tym na raka mózgu czy różne odmiany białaczki, co już jest dużym problemem w Polsce zarówno wśród dorosłych jak i małych dzieci.

    Odpowiedz
  • Załogant G(2019-04-03 09:11) Zgłoś naruszenie 41

    Poczytajcie o glejaku ucha np tutaj http://www.medonet.pl/zdrowie,czy-korzystanie-z-komorki-moze-doprowadzic-do-rozwoju-raka-,artykul,1723209.html i zastanówcie się czy warto podnosić dopuszczalne poziomy PEM w środowisku

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • olo(2019-04-03 23:03) Zgłoś naruszenie 30

    Za grube miliony kilka lat temu połozono światłowody do każdej wiochy w ramach projektu - sieć szerokopasmowa. Od tej pory nic więcej nie zrobiono a temat wyciszono. Obecnie zaś trąbi się tylko o 5g jako jedynym rozwiązaniem. Dziwne to.

    Odpowiedz