statystyki

Wyższa dotacja dla warsztatów terapii zajęciowej

autor: Michalina Topolewska31.12.2015, 07:27; Aktualizacja: 31.12.2015, 08:48

O 100 zł miesięcznie na osobę wzrośnie w przyszłym roku kwota dofinansowania do kosztów funkcjonowania placówek zajmujących się aktywizacją osób z uszczerbkiem na zdrowiu. Jednak wbrew zapowiedziom nie będzie dalszych jej podwyżek w kolejnych latach.

Tak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z 23 grudnia 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie algorytmu przekazywania środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych samorządom wojewódzkim i powiatowym (czeka na publikację w Dzienniku Ustaw). Obecnie dotacja dla warsztatów terapii zajęciowej (WTZ) wynosi 14 796 zł rocznie na jednego uczestnika, co daje 1233 zł miesięcznie. Sęk w tym, że jest ona zamrożona w takiej wysokości od 2009 r., co skutkuje problemami z finansowaniem bieżącej działalności tych placówek i niskimi pensjami dla ich pracowników.

– W ostatnich latach rosły zwłaszcza koszty stałe związane z utrzymaniem budynków i samochodów. Brakuje też pieniędzy na bieżące naprawy – wskazuje Katarzyna Cieślarczyk, kierownik WTZ w Łasku.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane