statystyki

Pieniądze na chodnik tylko przy remoncie drogi

autor: Urszula Mirowska-Łoskot26.10.2015, 07:28; Aktualizacja: 26.10.2015, 08:41

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nie planuje stworzenia oddzielnego funduszu na budowę chodników. Wskazuje jednak, że pieniądze na nie można uzyskać z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Samorządy mają czas na wnioskowanie o nie do końca października.

Na problem z budową chodników uwagę zwrócił Marek Matuszewski, poseł PiS (interpelacja nr 34532).

– Jednym z zadań samorządu terytorialnego jest organizacja bezpieczeństwa mieszkańców, również podczas przemieszczania się pieszych po drogach lokalnych i gminnych. Niestety, niskie budżety samorządów, szczególnie wiejskich, uniemożliwiają im sukcesywne tworzenie ciągów pieszych wzdłuż dróg – wskazał.

Dodał, że poprzez program dotowania budowy dróg gminnych zwiększono komfort podróży kierowców. – Należy w następnej kolejności pomyśleć o pieszych, którzy na terenach wiejskich bardzo często muszą się poruszać poboczem bądź skrajem jezdni, np. nieoświetlonym. Stworzenie funduszu dla samorządów na potrzeby budowy chodników ułatwi władzom realizację inwestycji oraz ograniczy narażanie mieszkańców na utratę zdrowia bądź życia – podkreślił Marek Matuszewski.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!30 lecie samorządności - Związek Miast PolskichRedakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane