statystyki

Będzie elektroniczny wniosek o kartę dużej rodziny

autor: Michalina Topolewska17.09.2015, 07:17; Aktualizacja: 17.09.2015, 09:23
rodzina wielodzietna

8,5 tys. miejsc w całej Polsce udziela zniżek rodzinom wielodzietnymźródło: ShutterStock

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kończy prace nad systemem informatycznym, który umożliwi ubieganie się o kartę dużej rodziny (KDR) przez internet. W ten sam sposób będą mogły zgłosić się firmy, które chcą udzielać ulg i zniżek.

– Karta dużej rodziny ma już ponad rok. Jest to czas na pierwsze podsumowania, ale patrzymy też w przyszłość – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej, na konferencji poświęconej funkcjonowaniu programu wspierania rodzin wielodzietnych.

W całej Polsce o wydanie dokumentu uprawniającego do różnego typu ulg i zniżek wystąpiło już prawie 1,4 mln osób, a odebrało je 1,2 mln zł. Do tej pory najwięcej z nich – 203 tys. – zamówiono w województwie mazowieckim. Jest też już pierwszy samorząd, który postanowił skorzystać z możliwości połączenia swojej lokalnej karty z ogólnopolską. Na taki krok zdecydował się Ciechanów.

– Jeszcze trzy miesiące temu członkowie rodzin wielodzietnych musieli nosić przy sobie dwa dokumenty. Nie zawsze wiedzieli, z którego i kiedy mają skorzystać. Teraz jest im łatwiej, a i dla miasta oznacza to mniej biurokracji – przekonuje Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane