statystyki

Będzie elektroniczny wniosek o kartę dużej rodziny

autor: Michalina Topolewska17.09.2015, 07:17; Aktualizacja: 17.09.2015, 09:23
rodzina wielodzietna

8,5 tys. miejsc w całej Polsce udziela zniżek rodzinom wielodzietnymźródło: ShutterStock

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kończy prace nad systemem informatycznym, który umożliwi ubieganie się o kartę dużej rodziny (KDR) przez internet. W ten sam sposób będą mogły zgłosić się firmy, które chcą udzielać ulg i zniżek.

– Karta dużej rodziny ma już ponad rok. Jest to czas na pierwsze podsumowania, ale patrzymy też w przyszłość – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej, na konferencji poświęconej funkcjonowaniu programu wspierania rodzin wielodzietnych.

W całej Polsce o wydanie dokumentu uprawniającego do różnego typu ulg i zniżek wystąpiło już prawie 1,4 mln osób, a odebrało je 1,2 mln zł. Do tej pory najwięcej z nich – 203 tys. – zamówiono w województwie mazowieckim. Jest też już pierwszy samorząd, który postanowił skorzystać z możliwości połączenia swojej lokalnej karty z ogólnopolską. Na taki krok zdecydował się Ciechanów.

– Jeszcze trzy miesiące temu członkowie rodzin wielodzietnych musieli nosić przy sobie dwa dokumenty. Nie zawsze wiedzieli, z którego i kiedy mają skorzystać. Teraz jest im łatwiej, a i dla miasta oznacza to mniej biurokracji – przekonuje Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane