Gmina określi, czym możesz palić w piecu

autor: Urszula Mirowska-Łoskot11.09.2015, 18:00

Sejmik województwa będzie mógł uchwałą ograniczyć lub zakazać korzystania z instalacji i urządzeń służących do palenia. Zakaz ten będzie mógł zostać wprowadzony w celu zapobiegania negatywnemu oddziaływaniu na środowisko lub na zabytki. Tak zakłada nowelizacja ustawy – Prawo ochrony środowiska, którą ostatecznie wraz z poprawkami Senatu przyjął Sejm.

Nowe przepisy mają pomóc samorządom ograniczyć negatywny wpływ zanieczyszczeń pochodzących ze starych, nieefektywnych urządzeń grzewczych i poprawić jakość powietrza w Polsce. – Za obecny jego stan odpowiedzialna jest w głównej mierze niska emisja pochodząca przede wszystkim z sektora bytowo-komunalnego, obejmującego zarówno indywidualne źródła wytwarzania ciepła i przygotowania ciepłej wody, jak również małe ciepłownie komunalne, a także transport – uzasadniał konieczność nowelizacji poseł PO Tadeusz Arkit.

Zgodnie z przyjętą nowelizacją w uchwale zostaną określone granice obszaru objętego ograniczeniami, rodzaje lub jakość paliw dopuszczonych lub zakazanych oraz parametry techniczne dopuszczonych do stosowania instalacji i urządzeń.


Pozostało 22% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • s(2015-09-11 18:38) Zgłoś naruszenie 00

  Przestaję palić fajkę ,żeby ochronić Wawel .

  Odpowiedz
 • przestaję walić kupę(2015-09-11 18:41) Zgłoś naruszenie 00

  zapytam gminę czy dostanę za to rekonpensatę UE

  Odpowiedz
 • I(2015-09-11 20:50) Zgłoś naruszenie 00

  i gmina okresli ile na lokal przypada ulamkowy metraz na grunt ktory nalezy do gminy w przypadku gdy lokator wykupil od SPM raz;wklad ;drugie wyodrębnina wlasnosc z wieczystą księgą ;To chyba jasne jak słonce luciciie gdzie niema zanym kraju tak jak u nas .SPM KRADNIE NASZE PIENIADZE POPROSTU ODBIERA SOBIE NASZE WPLACONE WKLADY MIESZKANIOWE I O WYKUPIE PORAZ DRUGI SPM SZANOWNA INSTYTUCJA PASOZYTNICZA NIE POCZUWA SIE DO ZAPLACENIA GMINIE PODATKU TYLKO CZERPIE Z LOKATORÓW I KAZDY MIESZKANIEC MUSI OPRÓCZ CZYNSZU PŁACIC PODATKI RAZ W ROKU .CZY SPM SIE OBUDZI I POSTANOWI ZŁOZYC DYMISJE DO GMINY NIECH ULAMKOWY METRAZ SWEGO GRUNTU PRZEKAZE DO GMINY I RAZ W ROKU KAZDY WLASCIEL ODRĘBNEJ WLANOSCI MIESZKANIA ZAMIAST CZYNSZU ZAPLACI PODATEK W GMNIE .A ADMINSTRACJĘ BĘDZIEMY OPLACAC FUNDUSZAMI REMONTOWYMI I NA NASZE KONKRETNE CELE

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane