Gmina określi, czym możesz palić w piecu

autor: Urszula Mirowska-Łoskot11.09.2015, 18:00

Sejmik województwa będzie mógł uchwałą ograniczyć lub zakazać korzystania z instalacji i urządzeń służących do palenia. Zakaz ten będzie mógł zostać wprowadzony w celu zapobiegania negatywnemu oddziaływaniu na środowisko lub na zabytki. Tak zakłada nowelizacja ustawy – Prawo ochrony środowiska, którą ostatecznie wraz z poprawkami Senatu przyjął Sejm.

Nowe przepisy mają pomóc samorządom ograniczyć negatywny wpływ zanieczyszczeń pochodzących ze starych, nieefektywnych urządzeń grzewczych i poprawić jakość powietrza w Polsce. – Za obecny jego stan odpowiedzialna jest w głównej mierze niska emisja pochodząca przede wszystkim z sektora bytowo-komunalnego, obejmującego zarówno indywidualne źródła wytwarzania ciepła i przygotowania ciepłej wody, jak również małe ciepłownie komunalne, a także transport – uzasadniał konieczność nowelizacji poseł PO Tadeusz Arkit.

Zgodnie z przyjętą nowelizacją w uchwale zostaną określone granice obszaru objętego ograniczeniami, rodzaje lub jakość paliw dopuszczonych lub zakazanych oraz parametry techniczne dopuszczonych do stosowania instalacji i urządzeń.


Pozostało jeszcze 22% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • s(2015-09-11 18:38) Zgłoś naruszenie 00

  Przestaję palić fajkę ,żeby ochronić Wawel .

  Odpowiedz
 • przestaję walić kupę(2015-09-11 18:41) Zgłoś naruszenie 00

  zapytam gminę czy dostanę za to rekonpensatę UE

  Odpowiedz
 • I(2015-09-11 20:50) Zgłoś naruszenie 00

  i gmina okresli ile na lokal przypada ulamkowy metraz na grunt ktory nalezy do gminy w przypadku gdy lokator wykupil od SPM raz;wklad ;drugie wyodrębnina wlasnosc z wieczystą księgą ;To chyba jasne jak słonce luciciie gdzie niema zanym kraju tak jak u nas .SPM KRADNIE NASZE PIENIADZE POPROSTU ODBIERA SOBIE NASZE WPLACONE WKLADY MIESZKANIOWE I O WYKUPIE PORAZ DRUGI SPM SZANOWNA INSTYTUCJA PASOZYTNICZA NIE POCZUWA SIE DO ZAPLACENIA GMINIE PODATKU TYLKO CZERPIE Z LOKATORÓW I KAZDY MIESZKANIEC MUSI OPRÓCZ CZYNSZU PŁACIC PODATKI RAZ W ROKU .CZY SPM SIE OBUDZI I POSTANOWI ZŁOZYC DYMISJE DO GMINY NIECH ULAMKOWY METRAZ SWEGO GRUNTU PRZEKAZE DO GMINY I RAZ W ROKU KAZDY WLASCIEL ODRĘBNEJ WLANOSCI MIESZKANIA ZAMIAST CZYNSZU ZAPLACI PODATEK W GMNIE .A ADMINSTRACJĘ BĘDZIEMY OPLACAC FUNDUSZAMI REMONTOWYMI I NA NASZE KONKRETNE CELE

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane