statystyki

Świetlice bez standardów

autor: M.T.04.09.2015, 07:19; Aktualizacja: 04.09.2015, 08:09
Nowe standardy mają dotyczyć placówek wsparcia dziennego, które powstały po 19 września 2014 r., kiedy zaczęła obowiązywać wspomniana nowelizacja ustawy, oraz tych, które będą tworzone po 5 września 2015 r.

Nowe standardy mają dotyczyć placówek wsparcia dziennego, które powstały po 19 września 2014 r., kiedy zaczęła obowiązywać wspomniana nowelizacja ustawy, oraz tych, które będą tworzone po 5 września 2015 r.źródło: ShutterStock

Od 5 września nowe placówki wsparcia dziennego muszą być prowadzone w lokalach, które spełniają określone wymogi sanitarne i ochrony przeciwpożarowej. Sęk w tym, że wciąż brak rozporządzenia, które te wymogi precyzuje.

Wprowadzenie jednolitych standardów dla świetlic środowiskowych przewiduje wchodzący właśnie w życie (5 września) art. 1 pkt 6 ustawy z 25 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Zgodnie z nim wymogi, które muszą wypełnić placówki zapewniające dzieciom dzienną opiekę, mają być wskazane w rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej. Ich spełnianie mają zaś potwierdzać decyzje administracyjne właściwego komendanta straży pożarnej i państwowego inspektora sanitarnego.

Problem polega na tym, że dopiero 11 sierpnia projekt rozporządzenia został przekazany do konsultacji.


Pozostało jeszcze 28% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane