statystyki

Pracującemu studentowi przysługuje Karta Dużej Rodziny

autor: Michalina Topolewska10.02.2015, 08:50; Aktualizacja: 10.02.2015, 08:56

Pani Edyta wychowuje z mężem czwórkę dzieci. Od września 2014 r. wszyscy mają karty dużej rodziny (KDR), dzięki czemu mogą korzystać z wielu ulg i zniżek. Najstarszy syn czytelniczki, który jest na drugim roku studiów, zaczął w tym miesiącu dorabiać jako kelner. Chłopak ma podpisaną umowę-zlecenie na pół roku i cały czas mieszka z rodzicami. – Czy to, że pracuje i zarabia, może spowodować, że nie będzie już uprawiony do karty – martwi się pani Edyta.

Czytelniczka nie musi się obawiać, że jej syn straci KDR. Przysługuje ona pracującemu studentowi, jeżeli pozostaje na utrzymaniu rodziców. Nie ma również znaczenia to, czy są to studia licencjackie, magisterskie, jednolite, doktoranckie, wieczorowe czy zaoczne. Co więcej z ulg i zniżek oferowanych przez instytucje lub firmy, które przystąpiły do rządowego programu wspierania rodzin wielodzietnych, student może korzystać także wtedy, gdy kształci się on na uczelni zagranicznej, a w Polsce spędza np. czas wolny od studiów.

Co do zasady KDR przysługuje do ukończenia przez dziecko 18 lat. Okres ten może być jednak wydłużony do osiągnięcia przez nie 25 lat, o ile uczy się w szkole lub w szkole wyższej. W tym ostatnim przypadku dokument zachowuje ważność do końca roku akademickiego, w którym planowane jest zakończenie nauki. O tym, kiedy to następuje, decyduje każda szkoła w przyjętym regulaminie studiów.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane