statystyki

Regionalne programy wystartują w II kwartale

autor: Ewa Nowińska14.01.2015, 09:28; Aktualizacja: 14.01.2015, 09:41
Polska mapa

Sześć konkursów w 2015 r. w woj. kujawsko-pomorskim, które zostaną ogłoszone w ostatnim kwartale.źródło: Materiały Prasowe

Są już pierwsze wstępne harmonogramy naboru wniosków w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014–2020. Na razie zdecydowały się je opublikować dwa spośród 16 województw.

Są to województwa pomorskie oraz kujawsko-pomorskie. Zdecydowały się na taki krok, by zapewnić potencjalnym wnioskodawcom równy dostęp do informacji o warunkach i sposobie wyboru projektów do dofinansowania. Także ze względu na okres niezbędny do przygotowania wniosków, co powinno ułatwić potencjalnym beneficjentom staranie się o wsparcie. Województwa zrobiły to, mimo że proces negocjacyjny z Komisją Europejską nie dobiegł jeszcze końca (Regionalne Programy Operacyjne na lata 2014–2020 muszą zostać przyjęte w formie decyzji przez KE). O ile woj. kujawsko-pomorskie ma zatwierdzony program, to woj. pomorskie jeszcze nie. Wstępne harmonogramy w tych województwach będą sukcesywnie aktualizowane przez instytucje zarządzające RPO wraz z postępem prac nad RPO oraz dokumentami Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Pozostałe województwa postanowiły zaczekać z ogłoszeniem harmonogramu naborów na 2015 r. do czasu zatwierdzenia przez Komisję Europejską ostatecznych wersji RPO oraz określenia w drodze rozporządzenia przez MIR m.in. zapisów dotyczących pomocy publicznej.


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane