Ponad tysiąc wniosków wpłynęło do ratusza w ramach budżetu partycypacyjnego. Najwięcej na Mokotowie, najmniej w Wesołej. Do rozdysponowania jest 26 milionów złotych.

Budżet partycypacyjny to część rocznego budżetu miasta, o której mogą zdecydować mieszkańcy. "Pomysły na wydawanie pieniędzy są bardzo różne" - mówi Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza.

"Wiele jest propozycji dotyczących ustawienia ławek, urządzenia skweru, postawienia latarni czy nasadzenia drzew, ale są też oryginalne typu: wypożyczalnia książek umiejscowiona w drzewie, ścianki wspinaczkowe i ciekawe pomysły na zajęcia dla seniorów" - dodaje Kłąb.

"Termin składania projektów upływa dzisiaj, ale o tym jakie rozwiązania są najciekawsze zdecydują w głosowaniu mieszkańcy" - dodaje Agnieszka Kłąb.

Wnioskodawcy spotkają się i wybiorą projekty, które zostaną poddane pod głosowanie. W dzielnicach gdzie jest mniej projektów niż 50 - wszystkie wnioski przejdą od razu do etapu głosowania. W lipcu poznamy wszystkie wybrane przez mieszkańców najlepsze pomysły na budżet partycypacyjny. Ostatecznie, wybrane wnioski zostaną zatwierdzone przez radnych i będą realizowane w przyszłym roku.