Od 1 lipca czekają nas surowe kary za śmieci

autor: Jarosław Krawędkowski28.06.2013, 15:18; Aktualizacja: 28.06.2013, 16:22
Od 1 lipca kończą się żarty – każdy, kto nie zastosuje się do nowych zasad wywozu, segregacji czy utylizacji śmieci może spodziewać się surowych kar.

Od 1 lipca kończą się żarty – każdy, kto nie zastosuje się do nowych zasad wywozu, segregacji czy utylizacji śmieci może spodziewać się surowych kar.źródło: ShutterStock

Od 1 lipca kończą się żarty – każdy, kto nie zastosuje się do nowych zasad wywozu, segregacji czy utylizacji śmieci może spodziewać się surowych kar. Odczuje je na własnej skórze nie tylko zwykły obywatel, ale również, co rewolucyjne - wszystkie instytucje odpowiedzialne za czystość w naszych miastach – a więc i firmy, i urzędy gminne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (38)

 • Irena Anna(2013-07-01 07:48) Zgłoś naruszenie 30

  "Będą surowe kary". " Sąsiad powinien pilnować sąsiada". Kto wymyśla te bzdury. Konstytucja RP określa że każdy ma prawo do ochrony życia prywatnego.Nie ma odpowiedzialności zbiorowej .Ja nie zamierzam interesować się tym czy sąsiad wrzuca śmieci do odpowiedniego pojemnika ponieważ inwigilacja nie jest moją pasją.

  Odpowiedz
 • magisterekpoUWR(2013-06-29 17:37) Zgłoś naruszenie 20

  zatrudniacie prawnikow, a piszecie o karach czy postepowaniu karno-skarbowym. nie ma takiego postepowania. jest postepowanie, ale karnoskarbowe, bo to postepowanie prowadzone w oparciu o kodeks karny skarbowy; pisownia karno-skarbowy może sugerować postepowanie w oparciu o przepisy karne (np. kodeks karny) i skarbowe. nie pierwszy już raz piszecie blednie w swych artykułach. czas na wyciagniecie wnioskow

  Odpowiedz
 • pelio(2013-07-01 07:43) Zgłoś naruszenie 20

  ``konsekwencje będą ponosić "solidarnie" wszyscy mieszkańcy wspólnoty czy spółdzielni, dla których będzie to oznaczać podniesienie opłaty.``

  Już za niedługo wprowadzą przepis, że jak w bloku będzie mieszkał pedofil, to wszyscy mieszkańcy tego bloku będą odpowiadać solidarnie za pedofilię.

  No to takie prawo i polityków mamy w Polsce !

  Odpowiedz
 • waris(2013-06-29 06:56) Zgłoś naruszenie 10

  No i na przykładzie tej ustawy widać wyraźnie w jak opresyjnym państwie żyjemy. Są kary za nieprzestrzeganie przepisów, ale nie ma opcji edukacyjnej albo chociażby portalu, chatu czy infolinii, gdzie można by było zadać pytanie np. gdzie wyrzucić jakiś "trudno segregowalny" śmieć (np. butelkę po oleju, którą nie sposób domyć).
  Zupełnie jak w polskiej szkole - walić uczniaka po łbie jak nie umie, ale nauczyć dobrze, wspierać, edukować, co to, to nie.

  Odpowiedz
 • Obywatele powinni rozliczyc urzedaso(2013-06-29 07:53) Zgłoś naruszenie 10

  Kazda gmina za posrednictwem mediow powinna poinformowac swoich obywateli, gdzie, ile i za ile posegrowane smieci przetwarza.

  Czy posegrowane odpady razem z nieposegrowanymi smieciami, starym zwyczajem, beda wywozone na wysypisko?

  Wszedzie sie mowi tylko o podwyzszonych oplatach, natomiast nie ma nigdzie slowa o zakladach przetwarzania np. butelek 'pet', spalarniach smieci itp.
  Obywatele powinni rozliczac urzedy miejskie i gminne z postepowania.

  Odpowiedz
 • ZMPowiec(2013-06-29 09:19) Zgłoś naruszenie 10

  Nalezy wprowadzić bardzo surowe kary takie jak konfiskata mieszkania w którym zle prowadzono segregacje smieci. Za wrzucenie zielonej butelki do kosza z brązowymi butelkami konfiskować samochod lub zabierac prawo jazdy. Recydywistów wysyłać jako ochotników do Afganistanu albo do Syrii. Do pilnowania nalezy skorzystać z historycznie uzasadnionych metod jak mlodych ZMPowcow podsłuchujących w którym mieszkaniu gra Radio Wolna Europe (RWE) a dzisiaj Radio Maryja.

  Odpowiedz
 • Przestraszony(2013-06-29 08:48) Zgłoś naruszenie 10

  Tylko siać panikę. "Najlepiej zaraz wsadzać do więzienia. Natomiast jak ktoś się pomyli i opakowanie po czymś tam wrzuci nie do tego worka co trzeba, to od razu zdjęcie w gazecie i mandat co najmniej 1000 zł. Również należy podawać co kto wyrzuca bo przecież będzie wiadome na podstawie kodów lub numerków" Panie Redaktorze. Może troszkę inaczej da się to opisać bo już tego straszenia , karania itd.jest wystarczająco dużo.

  Odpowiedz
 • licens(2013-06-29 11:31) Zgłoś naruszenie 10

  Generalnie wszystkie opłaty za wywóz śmieci wzrosną ...a z jakiego powodu? Proszę, niech mi ktoś odpowie.
  Skoro ja przygotuję, posegreguję odpady dla odbiorcy, a on przyjedzie po gotowy produkt, czyli złom, makulaturę, plastik itd. i go sprzeda, to tylko dla niego czysty zysk. To potężne pieniądze w każdej skali, makro czy mikro regionu. Jak dostawali odpad wymieszany, to płaciłem mniej. Dlaczego zatem mam płacić więcej za odpad posegregowany, na którym zarobią firmy śmieciowe? Ktoś tutaj chyba z polityków wpakował do tej branży swoje rodziny i kolesi, żeby "żyło im się dostatniej". Nie ma już dziedziny w Polsce na której ktoś nie zrobiłby przekrętu w myśl prawa lub omijając je. ...Tak przekrętu w myśl prawa również, ponieważ naginanie przepisów i ich nowelizacje w kierunku własnych, prywatnych interesów, to także przekręt.

  Odpowiedz
 • kolo(2013-06-30 11:57) Zgłoś naruszenie 10

  do guzik 27: Dokładnie - powinno być też zróżnicowanie stawki - za szkło mniej - bo można je sprzedać, za złom też, za makulaturę - też. A nie wszystko jedna stawka !!!

  Odpowiedz
 • Ina(2013-06-29 23:57) Zgłoś naruszenie 10

  A ja jestem za tym ,by odbierano śmieci za darmo ale pozwolono gminie na nich zarabiać.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • licens(2013-06-29 11:49) Zgłoś naruszenie 10

  Z każdej strony strach nad nami wisi. Osaczyli nas tysiącami przepisów, nakazami, zakazami, że już tylko zostaje nam zamknąć się ze strachu w domu i zaryglować dobrze drzwi, co i tak nie gwarantuje nam spokojnego życia. Nikt z rządzących nie umila nam życia, tylko coraz bardziej straszy.

  Odpowiedz
 • kasandra(2013-06-29 12:02) Zgłoś naruszenie 10

  Tylko wszelkiego rodzaju REPRESJE dla nas, biedych i codziennie biedniejszych ludzi, ta q...banda kompletnie zidiociała !!!

  Odpowiedz
 • alex60(2013-06-29 02:09) Zgłoś naruszenie 10

  E , piszecie o karach jakie nas spotkają za nieprawidłowości w odstawianiu śmieci , represjach, opłatach,a powinniście napisać jak kraj (nie) przygotował się do realizacji ustawy śmieciowej.

  W naszej miejscowości i naszym konkretnym przypadku wygląda to tak: zmuszeni zostaliśmy do wypowiedzenia umowy rzetelnie działającej firmie, od lat co 2 tygodnie odbierającej od nas śmieci. Tydzień temu nastąpił ostatni odbiór , niestety również kubła.

  Gmina , jakiś miesiąc , dwa, temu raczyła nas poinformować jak śmieci mamy segregować, ile i na które konto za nie płacić. I zero dalszych ruchów!

  1 lipca zbliża się wielkimi krokami, pytam wokół- nikt niczego nie wie! Zamiast kubła mam na podwórku foliowy worek i Bogu dziękuję ,że upały się skończyły.
  Kiedy wybrani przez gminę śmieciarze raczą odebrać ode mnie następne śmieci- nie wiem. Za to wiem do kiedy muszę wpłacić za nie pieniądze! Nie wiem czy jakieś pojemniki dostanę czy mam je sobie sama kupić! Na razie mąż dogadał się z poprzednią firmą ,że raz jeszcze śmieci zabiorą- za dodatkową opłatą.

  Kolejne worki - jeśli nic nie drgnie- zawiozę bezpośrednio pod urząd gminy!

  Odpowiedz
 • hmmm(2013-07-01 10:02) Zgłoś naruszenie 10

  średnia od gospodarstwa domowego to 9,07 ??? u nas za posegregowanie zapłacimy 39,00 ... z kosmosu chyba ta średnia

  Odpowiedz
 • Jacky(2019-06-22 09:57) Zgłoś naruszenie 10

  Czy istnieja albo beda istniec kart dla miasta lub gmin za uporczywy brak i nieterminowy wywoz smieci? Przykladem moze byc Bielsko Biala; rozsylaja regolarnie harmonogram wywozu, ktorego nigdy nie przestrzegaja. Bywa, ze pryzma workow niewywiezionych smieci siega okna. Reklamacje nic nie daja!

  Odpowiedz
 • matuszews56@gmail.com(2013-06-29 08:05) Zgłoś naruszenie 10

  UNIA WYMAGA SEGREGACJI ŚMIECI -USTAWA BUBEL ,A ONI JUZ MAJA NA NAS PARAGRAFY-DLACZEGO UNIA NIE WYMAGA OD POLSKI GODZIWEGO WYNAGRADZANIA PRACOWNIKÓW-PRZECIEZ POLSKA TO TEŻ UNIA.

  Odpowiedz
 • martynika_wroc1(2013-06-29 20:29) Zgłoś naruszenie 00

  Ktoś powinien za kary dowalić takiemu urzędasowi,żeby było sprawiedliwie.Dlaczego mają nas fotografować,donosić,szkalować?Chyba tylko po to,żeby się znienawidzić.Owszem każdy z nas segregował osobno plastik,osobno papier,osobno szkło;no i reszta.To jest chore i nienormalne.A gdzie wrzucać puszki po piwie,konserwach i inne?No właśnie.A problem jest i będzie.

  Odpowiedz
 • wróżka(2013-06-28 22:15) Zgłoś naruszenie 01

  a Waraszawa jak będzie karana od 1 lipca? Czy są równi i równiejsi? Poza tym pytam gdzie są te kolorowe pojemniki? Kto na nich zarabia- czyj kolega? Tuska czy Walcowej? Dlaczego ja mam więcej płącić za smieci niż warszawiak? To się nadaje do TK.

  Odpowiedz
 • guzik(2013-06-30 00:25) Zgłoś naruszenie 01

  Cała ta szopka wokół ustawy o śmieciach kompromituje nas. Konia z rzędem temu, kto w logiczny sposó przekona nas o racjonalnych sposobach naliczania od zużytej wody, od ilości osób w mieszkaniu, od powierzchni mieszkania lub domu. Równie dobrze można wprowadzić opłaty zależne od wieku mieszkańców, wykształcenia, zajmowanego stanowiska i płci. Można również uzależnić opłaty od energii elektrycznej i zużytego gazu lub ilości zakupionego węgla na opał. jedynym racjonalnym sposobem jest opłata od ilości śmieci.

  Odpowiedz
 • cynik(2013-06-29 09:47) Zgłoś naruszenie 00

  DO REDAKCJI.
  DO JAKIEGO KOLORU POJEMNIKA MAM WYRZUCIĆ CYTOWANĄ POWYŻEJ
  USTAWĘ.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!30 lecie samorządności - Związek Miast PolskichRedakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane