statystyki

Starosta przekaże dane o dzieciach z 500+

autor: Michalina Topolewska30.06.2020, 08:52; Aktualizacja: 30.06.2020, 08:52
Zgodnie z jej przepisami prawo do wsparcia na pokrycie kosztów wypoczynku będą mieli nie tylko rodzice uprawnieni do świadczenia wychowawczego na swoje dzieci, lecz także rodziny zastępcze oraz dyrektorzy domów dziecka, którym powiaty wypłacają jego odpowiednik, czyli dodatek wychowawczy.

Zgodnie z jej przepisami prawo do wsparcia na pokrycie kosztów wypoczynku będą mieli nie tylko rodzice uprawnieni do świadczenia wychowawczego na swoje dzieci, lecz także rodziny zastępcze oraz dyrektorzy domów dziecka, którym powiaty wypłacają jego odpowiednik, czyli dodatek wychowawczy.źródło: ShutterStock

Powiaty będą miały trzy dni od wejścia w życie przepisów o bonie turystycznym na przekazanie wojewodom informacji o dzieciach z pieczy zastępczej, na które wypłacany jest dodatek wychowawczy 500+.

Taki obowiązek wprowadza art. 19 ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, którym dziś zajmą się senackie komisje. Zgodnie z jej przepisami prawo do wsparcia na pokrycie kosztów wypoczynku będą mieli nie tylko rodzice uprawnieni do świadczenia wychowawczego na swoje dzieci, lecz także rodziny zastępcze oraz dyrektorzy domów dziecka, którym powiaty wypłacają jego odpowiednik, czyli dodatek wychowawczy.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane