statystyki

45 mln zł na transport osób niepełnosprawnych

autor: Michalina Topolewska24.06.2020, 20:00; Aktualizacja: 24.06.2020, 20:09
Możliwość uzyskania takiego wsparcia, i to bez konieczności zapewniania wkładu własnego, przewiduje realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) projekt finansowany z pieniędzy unijnych. Wnioski o udzielenie grantów mogą składać gminy, powiaty, w tym też ich związki lub porozumienia.

Możliwość uzyskania takiego wsparcia, i to bez konieczności zapewniania wkładu własnego, przewiduje realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) projekt finansowany z pieniędzy unijnych. Wnioski o udzielenie grantów mogą składać gminy, powiaty, w tym też ich związki lub porozumienia.źródło: ShutterStock

Gminy i powiaty mogą składać wnioski o przyznanie grantu na pokrycie kosztów zapewnienia indywidualnego transportu osobom z ograniczoną mobilnością. Maksymalnie będzie mógł wynosić 1 mln zł lub 2 mln zł, jeśli będzie obejmować też wprowadzenie usprawnień architektonicznych w budynkach wielorodzinnych.

Możliwość uzyskania takiego wsparcia, i to bez konieczności zapewniania wkładu własnego, przewiduje realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) projekt finansowany z pieniędzy unijnych.

Wnioski o udzielenie grantów mogą składać gminy, powiaty, w tym też ich związki lub porozumienia. Pieniądze mogą być wydane na organizację usługi transportu door-to-door dla potrzebujących pomocy z powodu ograniczonej mobilności. Są to osoby, które mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu, np. poruszające się na wózkach, o kulach, niewidome, słabowidzące – zarówno mające orzeczenie o niepełnosprawności, jak i nieposiadające tego dokumentu.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane