statystyki

Wyższe opłaty za obsługę Karty Dużej Rodziny

autor: Michalina Topolewska17.02.2020, 17:00
Od marca gmina będzie otrzymywać 14,21 zł dotacji za wydanie takiego dokumentu (KDR) dla jednej rodziny wielodzietnej. Obecnie jest to 13,89 zł.

Od marca gmina będzie otrzymywać 14,21 zł dotacji za wydanie takiego dokumentu (KDR) dla jednej rodziny wielodzietnej. Obecnie jest to 13,89 zł.źródło: ShutterStock

Od marca gmina będzie otrzymywać 14,21 zł dotacji za wydanie takiego dokumentu (KDR) dla jednej rodziny wielodzietnej. Obecnie jest to 13,89 zł.

Nowe stawki dotacji przysługujące samorządom określa obwieszczenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 5 lutego 2020 r. w sprawie wysokości opłaty za wydanie duplikatu KDR oraz wysokości kosztów gminy związanych z przyznaniem tej karty oraz wydaniem jej duplikatu (M.P. poz. 176). Co do zasady realizacja obowiązków dotyczących KDR jest dla samorządów zadaniem zleconym, na który otrzymują dotację od budżetu państwa. Jednocześnie zgodnie z art. 30 ustawy z 5 grudnia 2014 r. o KDR (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 1390 ze zm.) kwoty należne gminie za obsługę karty są waloryzowane od 1 marca danego roku w oparciu o wskaźnik inflacji z roku poprzedniego. Nie są to jednak duże podwyżki, bo od samego początku stawki za obsługę karty zostały ustalone na dość niskim poziomie.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane