Tysiące decyzji bez upoważnień

autor: Paulina Szewioła07.11.2019, 07:36; Aktualizacja: 07.11.2019, 08:02
W 43 proc. skontrolowanych urzędów nieprawidłowo upoważnieni pracownicy wydali łącznie 24 tys. decyzji administracyjnych.

W 43 proc. skontrolowanych urzędów nieprawidłowo upoważnieni pracownicy wydali łącznie 24 tys. decyzji administracyjnych.źródło: ShutterStock

Wzmocnienie kontroli nad udzielaniem upoważnień do podejmowania decyzji administracyjnych – z takim postulatem wystąpiła Najwyższa Izba Kontroli do wójtów, starostów i marszałków województw administracyjnych.

Przepisy kodeksu postępowania administracyjnego i ordynacji podatkowej dają organowi możliwość udzielenia pracownikom upoważnienia do załatwiania spraw w jego imieniu, a w szczególności do wydawania decyzji administracyjnych, postanowień i zaświadczeń, a także do poświadczania za zgodność z oryginałem odpisów dokumentów przedstawionych przez stronę.

NIK w okresie 2017–2019 r. skontrolowała pod tym względem 7 urzędów marszałkowskich, 16 starostw powiatowych i 17 urzędów gmin.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane