statystyki

Gminne ośrodki kultury nabędą cyfrowe kompetencje

autor: Katarzyna Nocuń28.08.2019, 10:50; Aktualizacja: 28.08.2019, 10:52
komputer, dokument, firma, rozliczenia, podatki, rachunki

Szkolenia mają być ciekawe i atrakcyjne dla dzieci i młodzieży. Sam tablet może nie wystarczyć.źródło: ShutterStock

- GOK-i mogą wciąż zgłaszać chęć udziału w programie cyfryzacji. Zakłada on szkolenia dla pracowników, którzy następnie będą prowadzić zajęcia dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu - mówi w wywiadzie dla DGP Agnieszka Kurowska-Szczepańska dyrektor departamentu kompetencji cyfrowych w Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC).

Na jakim etapie jest realizacja programu cyfryzacji gminnych ośrodków kultury? Czy samorządowe instytucje mogą się jeszcze do niego dołączyć?

Oceniamy właśnie 550 wniosków o dofinansowanie złożonych przez organizacje pozarządowe, które będą prowadzić szkolenia dla pracowników gminnych ośrodków kultury. Jest szansa, by do programu jeszcze dołączyć. W konkursie uprościliśmy procedury. Organizacje pozarządowe, które zgłaszały się do konkursu, musiały zadeklarować tylko liczbę gminnych ośrodków kultury, które zostaną objęte wsparciem. Natomiast nie musiały deklarować na etapie aplikowania, które konkretnie ośrodki kultury to będą. Polska została podzielona na 73 obszary. Na każdym obszarze wygrywa jeden beneficjent, czyli jedna organizacja pozarządowa. Dopiero po podpisaniu umowy ma trzy miesiące, by dostarczyć pełną listę GOKów, które dostaną wsparcie.

Co muszą zrobić ośrodki, które chciałyby wziąć udział w programie?


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane