statystyki

Multimedialna reklama nową miejską plagą. ZDM nakłada coraz więcej kar

autor: Katarzyna Nocuń27.08.2019, 08:28; Aktualizacja: 27.08.2019, 08:28
Kary na łączną kwotę 650 tys. zł nałożył Zarząd Dróg Miejskich za wyświetlacze emitujące filmy reklamowe, które zawieszono na budynkach warszawskich ulic.

Kary na łączną kwotę 650 tys. zł nałożył Zarząd Dróg Miejskich za wyświetlacze emitujące filmy reklamowe, które zawieszono na budynkach warszawskich ulic.źródło: ShutterStock

Kary na łączną kwotę 650 tys. zł nałożył Zarząd Dróg Miejskich za wyświetlacze emitujące filmy reklamowe, które zawieszono na budynkach warszawskich ulic.

Problem nielegalnie ustawianych reklam jest powszechny. ZDM regularnie przeprowadza kontrole, często na wniosek mieszkańców, i nakłada kary pieniężne. W lipcu z pasa drogi zniknęło 46 reklam, a ZDM wydał 211 decyzji administracyjnych nakładających kary na właścicieli nielegalnych nośników.

Nowością jest typ nośników, który zaczął się pojawiać w przestrzeni publicznej. Reklama – zwłaszcza gdy jest nią film lub obraz zmieniający się z dużą częstotliwością – rozprasza kierowców i przechodniów. Dlatego prawoustawa o drogach publicznych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 698, 730) – ze względu na bezpieczeństwo nie pozwala na ich stawianie w pasie drogowym. – Tego rodzaju nośniki pojawiły się natomiast masowo w warszawskiej przestrzeni. To rażące naruszenia przepisów – mówi zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Wojciech Wagner. Dodaje, że inwestor naruszył także procedury budowlane i ustawę o ochronie zabytków. Multimedialne reklamy zawisły między innymi na budynkach Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej (MDM) wpisanej do rejestru zabytków.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane