Jakie informacje są niezbędne do przyznania dodatku energetycznego?

autor: Michalina Topolewska26.06.2019, 08:30; Aktualizacja: 26.06.2019, 08:32
dokumenty

Z powodu tej samej nieprawidłowości wojewoda zdecydował również o stwierdzeniu nieważności uchwał określających wzór wniosku przyjętych przez radnych Lidzbarka oraz Węgorzewa.źródło: ShutterStock

Rada gminy nie powinna wymagać od osoby ubiegającej się o dopłatę do prądu, aby podawała informacje o stopniu pokrewieństwa i dacie urodzenia członków rodziny.

Tak uznał wojewoda warmińsko-mazurski, który stwierdził częściową nieważność uchwały podjętej przez radę miejską w Nidzicy w sprawie wzoru formularza o wypłatę zryczałtowanego dodatku energetycznego. Konieczność ustalenia tego, jak ma on wyglądać, nałożyło na samorządy obowiązujące od 4 maja br. nowe brzmienie art. 5d ust. 2 ustawy z 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 755 ze zm.).

W ocenie wojewody radni przekroczyli zakres upoważnienia ustawowego, zamieszczając we wzorze rubrykę „Skład osobowy gospodarstwa domowego”. Zobowiązują w niej osobę ubiegającą się o dopłatę do prądu do podania imion, nazwisk, stopnia pokrewieństwa i dat urodzenia osób, z którymi prowadzi wspólne gospodarstwo domowe.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane