Samorządowy desant na Senat. Izbę refleksji obsadzą samorządowi wyjadacze?

autor: Tomasz Żółciak04.02.2019, 06:54; Aktualizacja: 04.02.2019, 09:44
Jak słyszymy, do startu namawiani są w pierwszej kolejności aktualni włodarze, ich współpracownicy i ci, o których elektorat jeszcze nie zdążył zapomnieć. Pod uwagę brane są trzy ścieżki: powołanie ogólnopolskiego komitetu wyborczego, podłączenie się do list opozycji lub samodzielne starty z jednoczesnym dogadaniem się z partiami opozycyjnymi, by nie robić sobie wzajemnej konkurencji.

Jak słyszymy, do startu namawiani są w pierwszej kolejności aktualni włodarze, ich współpracownicy i ci, o których elektorat jeszcze nie zdążył zapomnieć. Pod uwagę brane są trzy ścieżki: powołanie ogólnopolskiego komitetu wyborczego, podłączenie się do list opozycji lub samodzielne starty z jednoczesnym dogadaniem się z partiami opozycyjnymi, by nie robić sobie wzajemnej konkurencji.źródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Lokalni działacze chcą jesienią odbić izbę wyższą parlamentu. Cel jest jasny: włożyć kij w szprychy PiS-owskiej machinie legislacyjnej

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • ale(2019-02-06 12:24) Zgłoś naruszenie 02

    Panie Ryszardzie baju, baju. Kadencyjność to raz, nie zawsze jest potem stosowna praca albo wcale jej nie ma. Dlaczego PiS tak trwa - bo Kaczafi z glapą i biereckim zapewniają pracę i kasę. A po 3. latach rządów jest więcej osób powiązanych finansowo z donem. A za wszystko płacą podatnicy, najwięcej najubożsi - ot i cały mechanizm.

    Odpowiedz
  • xxxxxx(2019-02-05 23:52) Zgłoś naruszenie 10

    wójt i burmistrz to nie"szczebel niżej" ale równorzedny z prezydentem miasta

    Odpowiedz
  • As(2019-02-05 20:23) Zgłoś naruszenie 50

    "włożyć kij w szprychy" A ja głupi myślałem, że chodzi o nasze dobro i przyszłość Polski. Już wiem jak głosować.

    Odpowiedz
  • joko(2019-02-05 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    komu jest potrzebna ta banda darmozjadów?,zlikwidować ten wymysł okrągłostołowy.

    Odpowiedz
  • bzn(2019-02-04 16:03) Zgłoś naruszenie 80

    Ten TWOR nalezy zlikwidowac gdyz stanowi PRZECHOWALNIE dla nierobow i odsunietych od koryta cwaniaczkow!1oczekujacych na wysoka EMERYTURE!!!Ilosc tzw SENATOROW stanowczo za duza.!!!W to miejsce dobrze by bylo powolac kilkunastu KONSTYTUCJONASTOW gdyz !utrzymywanie takiej hordy pseudopatryjotow SENATOROW/ jest olbrzymim wydatkiem !!!!!

    Odpowiedz
  • HGW(2019-02-04 16:01) Zgłoś naruszenie 52

    Ciekawe jest tylko z której opcji są Ci samorządowcy. Z opisu ich "misji dziejowej" już widać co za jedni ;o) Ale to dobrze, zabiorą więcej głosów PeŁo

    Odpowiedz
  • Ryszard(2019-02-04 12:11) Zgłoś naruszenie 40

    Bardzo dobry pomysł,pod warunkiem ,że żaden samorządowiec nie będzie się fraternizował z PO lub PiSem a także pozostałymi partiami. Senat winien przekształcić się w Izbę Samorządową,wówczas będzie styk polityki państwa z polityką samorządów. Nie będzie można tak łatwo przekazywać ( lub nie ) środków budżetowych na cele polityczne partii rządzącej.

    Odpowiedz
  • Łucka(2019-02-04 09:07) Zgłoś naruszenie 133

    Senat powinien być zlikwidowany. Jego istnienie jest przysłowiowym kijem w szprychy.

    Odpowiedz