statystyki

Lokalne władze chcą zablokować szokująco wysokie podwyżki cen prądu. Albo dostać rekompensaty

autor: Tomasz Żółciak26.11.2018, 07:12; Aktualizacja: 26.11.2018, 07:37
żarówka, prąd

Propozycja pojawiła się w szeregach Związku Miast Polskich (ZMP), korporacji zrzeszającej ok. 300 miejscowości. – Prezes URE ma zapewniać równowagę między interesami przedsiębiorstw energetycznych oraz odbiorców paliw i energii. Jeśli komuś się wydaje, że 60-proc. niezapowiedziana podwyżka cen zapewnia tę równowagę, to ja jestem święty – mówi Andrzej Porawski z ZMP.źródło: ShutterStock

W samorządach pojawił się pomysł, by wspólnymi siłami zaskarżyć szykowane podwyżki energii w Urzędzie Regulacji Energetyki (URE) i Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Dlaczego rząd jest gotów przyznać rekompensaty gospodarstwom domowym i firmom, ale już nie lokalnym władzom płacącym za oświetlenie dróg czy publiczny transport? – pytają.

Propozycja pojawiła się w szeregach Związku Miast Polskich (ZMP), korporacji zrzeszającej ok. 300 miejscowości. – Prezes URE ma zapewniać równowagę między interesami przedsiębiorstw energetycznych oraz odbiorców paliw i energii. Jeśli komuś się wydaje, że 60-proc. niezapowiedziana podwyżka cen zapewnia tę równowagę, to ja jestem święty – mówi Andrzej Porawski z ZMP.

Jest spora szansa, że samorządy pójdą szerokim frontem. Z naszych informacji wynika, że do miast chętnie dołączą także przedstawiciele innych szczebli, tzn. gmin i powiatów. Dziś ma dojść do roboczych rozmów w tej sprawie.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • elektryk(2018-11-26 08:21) Zgłoś naruszenie 44

    "niezapowiedzna"? 1. Było o tym wiadomo od dawna, 2. Było to do przewidzenia od dawna. Podziękujcie PiSowi, którego tak ochoczo popieracie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane