statystyki

Lokalne władze chcą zablokować szokująco wysokie podwyżki cen prądu. Albo dostać rekompensaty

autor: Tomasz Żółciak26.11.2018, 07:12; Aktualizacja: 26.11.2018, 07:37
żarówka, prąd

Propozycja pojawiła się w szeregach Związku Miast Polskich (ZMP), korporacji zrzeszającej ok. 300 miejscowości. – Prezes URE ma zapewniać równowagę między interesami przedsiębiorstw energetycznych oraz odbiorców paliw i energii. Jeśli komuś się wydaje, że 60-proc. niezapowiedziana podwyżka cen zapewnia tę równowagę, to ja jestem święty – mówi Andrzej Porawski z ZMP.źródło: ShutterStock

W samorządach pojawił się pomysł, by wspólnymi siłami zaskarżyć szykowane podwyżki energii w Urzędzie Regulacji Energetyki (URE) i Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Dlaczego rząd jest gotów przyznać rekompensaty gospodarstwom domowym i firmom, ale już nie lokalnym władzom płacącym za oświetlenie dróg czy publiczny transport? – pytają.

Propozycja pojawiła się w szeregach Związku Miast Polskich (ZMP), korporacji zrzeszającej ok. 300 miejscowości. – Prezes URE ma zapewniać równowagę między interesami przedsiębiorstw energetycznych oraz odbiorców paliw i energii. Jeśli komuś się wydaje, że 60-proc. niezapowiedziana podwyżka cen zapewnia tę równowagę, to ja jestem święty – mówi Andrzej Porawski z ZMP.

Jest spora szansa, że samorządy pójdą szerokim frontem. Z naszych informacji wynika, że do miast chętnie dołączą także przedstawiciele innych szczebli, tzn. gmin i powiatów. Dziś ma dojść do roboczych rozmów w tej sprawie.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • elektryk(2018-11-26 08:21) Zgłoś naruszenie 44

    "niezapowiedzna"? 1. Było o tym wiadomo od dawna, 2. Było to do przewidzenia od dawna. Podziękujcie PiSowi, którego tak ochoczo popieracie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane