W małych gminach nowym najtrudniej walczyć o głosy

autor: Artur Radwan17.10.2018, 09:12; Aktualizacja: 17.10.2018, 09:18
W małych miejscowościach wyborcza walka jest nierówna, bo urzędujący włodarze mają za sobą sztab urzędników

W małych miejscowościach wyborcza walka jest nierówna, bo urzędujący włodarze mają za sobą sztab urzędnikówźródło: ShutterStock

Nagrody dla urzędników i nauczycieli, spektakularne imprezy, zebrania z mieszkańcami – takie działania budują przewagę urzędujących włodarzy z mniejszych miejscowości nad ich kontrkandydatami w wyborach. Jednak największą gwarancją reelekcji jest uzależnienie dużej części lokalnej społeczności od władz samorządowych.

Do wyborów pozostały cztery dni, a w terenie walka o wyborców trwa w najlepsze i często na granicy prawa. Najłatwiej prowadzić kampanię tym kandydatom, którzy ubiegają się o powtórny wybór. Mają bowiem do dyspozycji sztab urzędników i gminne pieniądze.

Zamiast wiecu wyborczego bilans kadencji

Okazją do agitacji stają się często zebrania z mieszkańcami, organizowane jako podsumowanie dotychczasowej działalności urzędującego włodarza. Często informuje on na nich, że ubiega się o reelekcję, ale nie pozwala zaprezentować się innym kandydatom.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane