statystyki

Wsparcie dla samorządowych dróg ruszyło do Komisji

autor: Jakub Pawłowski24.09.2018, 08:30; Aktualizacja: 24.09.2018, 08:49
Drogi w Holandii

Kwoty z FDS przyznane dla poszczególnych województw poznamy dopiero w rozporządzeniu, które musi wydać Rada Ministrówźródło: ShutterStock

Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło już szczegóły dotyczące zasad wypłat, naborów i rozliczeń w nowym zapowiadanym Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). To kolejny instrument wsparcia dla gmin i powiatów, w których siatka lokalnych połączeń jest zaniedbana, a stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia.

Ma to zmienić ustawa powołująca FDS, której projekt skierowano już do zaopiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Zgodnie z propozycjami samorządy będą mogły liczyć na wsparcie aż do 80 proc. kosztów realizacji danego przedsięwzięcia. Warunek jest taki, że kwota ta nie przekroczy 30 mln zł, a w przypadku zadań wieloletnich – zmieści się w limicie określonym w projektowanym art. 17.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane