statystyki

36 mld zł wsparcia. Fundusz Dróg Samorządowych zajechał do komisji

autor: Jakub Pawłowski04.10.2018, 07:25; Aktualizacja: 04.10.2018, 08:34
Najczęściej wybrzmiewającym zarzutem był brak transparentności przy wyborze beneficjentów wsparcia

Najczęściej wybrzmiewającym zarzutem był brak transparentności przy wyborze beneficjentów wsparciaźródło: Materiały Prasowe

Projekt ustawy, która ma w ciągu dekady zapewnić samorządom 36 mld zł wsparcia na budowę, modernizacje i remonty dróg oraz mostów, trafił do dalszych prac w komisjach infrastruktury oraz samorządu i polityki regionalnej.

Pierwsze czytanie projektu, który ma być ratunkiem dla gmin biednych i pozbawionych stabilnego źródła finansowania takich inwestycji, odbyło się w burzliwej atmosferze. Zdaniem posłów opozycji projekt okazał się bowiem naprędce skleconym przed wyborami samorządowymi bublem prawnym.

Najczęściej wybrzmiewającym zarzutem był brak transparentności przy wyborze beneficjentów wsparcia. Zgodnie z projektem nabór wniosków ma się odbywać na zasadach konkursowych, które byłyby ogłaszane przez wojewodów. To oni ustalą dokładną wysokość dofinansowania. Przy czym podział środków ma być zróżnicowany zależnie od kilku czynników, m.in. obszaru województwa i lokalnej sytuacji ekonomicznej (wartość produktu krajowego brutto na danym terenie).


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane