statystyki

Dla wójta umowę o PPK zawrze sekretarz gminy

autor: Anna Gad29.08.2018, 19:00
Pracodawcą wójta jest urząd gminy.

Pracodawcą wójta jest urząd gminy.źródło: ShutterStock

Czynności z zakresu prawa pracy wobec włodarza, inne niż związane z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy oraz ustaleniem wynagrodzenia, wykonuje wyznaczona przez niego osoba zastępująca lub sekretarz gminy.

Umowy o prowadzenie pracowniczych planów kapitałowych zawierane na rzecz pracowników będą umowami z zakresu prawa pracy, są bowiem ściśle związane ze stosunkiem pracy. W doktrynie przyjmuje się, że sprawami o roszczenia z tego tytułu rozpoznawanymi przez sądy pracy są m.in. sprawy między stronami zakładowych umów emerytalnych, a także sprawy ze stosunków między uczestnikami pracowniczych programów emerytalnych a pracodawcami. Wydaje się więc, że analogicznie należy rozumować w przypadku umów o prowadzenie PPK na rzecz pracowników.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • I o to idzie(2018-08-30 11:02) Zgłoś naruszenie 01

  PPK to nowe OFF-e państwo dopłaca? To państwo potem zabierze, gdy się sytuacja gospodarcza zmieni. Mają swoich sędziów a ci orzekną co będą rządzący chcieli. Piotrowiczów jest w kraju multum. Pinokio Mateuszek dalej służy bankom - teraz jak odejdzie z rządu to mu dadzą posadę w obcym banku i zapłącą w euro lub $.

  Odpowiedz
 • werka(2019-12-29 10:23) Zgłoś naruszenie 00

  Nie moze nam państwo zabrać tych pieniędzy gdyż ppk to system kapitałowy, który nie jest częścią systemu emerytalnego, dlatego oszczędności na koncie pracownika są prywatne,w każdej chwili możemy je wypłacić lub mogą być dziedziczone. Podobnie jak na lokacie bankowej. więc nie ma strachu .

  Odpowiedz
 • bienka(2019-12-18 13:20) Zgłoś naruszenie 00

  Czyli jak widzę to jeszcze trochę nas czeka tych wszystkich formalności związanych z tym całym programem. Ale niech tak ogarniają bo ja chcę mieć czystą sytuację jak zacznę już sobie odkładać i snuć plany jak to będzie kolorowo być na emeryturze

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane