Polskie Domy Drewniane wyrosną bez Lasów Państwowych

autor: Jakub Pawłowski26.07.2018, 07:15; Aktualizacja: 26.07.2018, 09:30
Propozycje resortu nie spotkały się jednak z aprobatą związków zawodowych leśników, ekologów i sejmowej opozycji.

Propozycje resortu nie spotkały się jednak z aprobatą związków zawodowych leśników, ekologów i sejmowej opozycji.źródło: ShutterStock

 Nowa państwowa spółka, która ma odpowiadać za budowę energooszczędnych domów z drewna w ramach programu „Mieszkanie plus”, powstanie bez udziału Lasów Państwowych. Jej jedynymi udziałowcami będą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.

Takie zmiany w rządowym projekcie nowelizacji ustawy – Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2018 r. poz. 799 ze zm.) zgłosili w trakcie prac w Sejmie, a następnie przegłosowali posłowie PiS. Propozycje te zostały już zaakceptowane przez połączone senackie komisje środowiska i infrastruktury. Głosowanie nad ustawą zaplanowano na trwającym właśnie posiedzeniu.

Powołana jej mocą spółka Polskie Domy Drewniane (PDD) ma dysponować kapitałem zakładowym nie mniejszym niż 50 mln zł. Niewykluczone, że w praktyce będzie to dwa razy tyle. Jak zapewnia minister środowiska Henryk Kowalczyk, z rozmów z założycielami PDD wynika, że NFOŚiGW zamierza na początek wnieść do spółki 60 mln zł, a BOŚ – 40 mln zł.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Ciekawski(2018-07-27 00:50) Zgłoś naruszenie 00

    Kapitał zakładowy w porównaniu z ceną nowego domu sugeruje, że domów będzie mało i dla bardzo wybranych. A uzasadnienie medialne sugeruje, że domów drewnianych powstanie dużo i dla mas.

    Odpowiedz
  • echo(2018-07-26 11:22) Zgłoś naruszenie 70

    Rząd nie jest od budowania domów, drewnianych ,szklanych czy innych. Wystarczy pozwolić ludziom budować małe budynki mieszkalne na zgłoszenie ( po zakończeniu budowy, inwestor podpisuje oświadczenie , że ponosi pełną odpowiedzialność za budynek) i trzymać wszelkiej maści urzędników jak najdalej od tego tematu. Kasta polityczno urzędnicza nigdy na takie rozwiązanie nie pozwoli.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane