statystyki

Polskie Domy Drewniane wyrosną bez Lasów Państwowych

autor: Jakub Pawłowski26.07.2018, 07:15; Aktualizacja: 26.07.2018, 09:30
Propozycje resortu nie spotkały się jednak z aprobatą związków zawodowych leśników, ekologów i sejmowej opozycji.

Propozycje resortu nie spotkały się jednak z aprobatą związków zawodowych leśników, ekologów i sejmowej opozycji.źródło: ShutterStock

 Nowa państwowa spółka, która ma odpowiadać za budowę energooszczędnych domów z drewna w ramach programu „Mieszkanie plus”, powstanie bez udziału Lasów Państwowych. Jej jedynymi udziałowcami będą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.

Takie zmiany w rządowym projekcie nowelizacji ustawy – Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2018 r. poz. 799 ze zm.) zgłosili w trakcie prac w Sejmie, a następnie przegłosowali posłowie PiS. Propozycje te zostały już zaakceptowane przez połączone senackie komisje środowiska i infrastruktury. Głosowanie nad ustawą zaplanowano na trwającym właśnie posiedzeniu.

Powołana jej mocą spółka Polskie Domy Drewniane (PDD) ma dysponować kapitałem zakładowym nie mniejszym niż 50 mln zł. Niewykluczone, że w praktyce będzie to dwa razy tyle. Jak zapewnia minister środowiska Henryk Kowalczyk, z rozmów z założycielami PDD wynika, że NFOŚiGW zamierza na początek wnieść do spółki 60 mln zł, a BOŚ – 40 mln zł.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • echo(2018-07-26 11:22) Zgłoś naruszenie 70

    Rząd nie jest od budowania domów, drewnianych ,szklanych czy innych. Wystarczy pozwolić ludziom budować małe budynki mieszkalne na zgłoszenie ( po zakończeniu budowy, inwestor podpisuje oświadczenie , że ponosi pełną odpowiedzialność za budynek) i trzymać wszelkiej maści urzędników jak najdalej od tego tematu. Kasta polityczno urzędnicza nigdy na takie rozwiązanie nie pozwoli.

    Odpowiedz
  • Ciekawski(2018-07-27 00:50) Zgłoś naruszenie 00

    Kapitał zakładowy w porównaniu z ceną nowego domu sugeruje, że domów będzie mało i dla bardzo wybranych. A uzasadnienie medialne sugeruje, że domów drewnianych powstanie dużo i dla mas.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane