statystyki

System wczesnego ostrzegania: Wiadomość tekstowa zamiast ustawy

autor: Tomasz Żółciak02.07.2018, 08:24; Aktualizacja: 02.07.2018, 09:51
Samorządowcy sugerują, że projekt utknął w rządowych szufladach. – Na komisji wspólnej był w pewnym momencie dyskutowany. Ale to było jeszcze przed uzgodnieniami międzyresortowymi – twierdzi osoba z komisji.

Samorządowcy sugerują, że projekt utknął w rządowych szufladach. – Na komisji wspólnej był w pewnym momencie dyskutowany. Ale to było jeszcze przed uzgodnieniami międzyresortowymi – twierdzi osoba z komisji.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: NASANOAA GOES Project HANDOUT

Jeszcze w lipcu – o ile zajdzie taka konieczność – część z nas otrzyma SMS-a ostrzegającego przed zbliżającym się zagrożeniem pogodowym (burzą, trąbą powietrzną itp.).

To efekt porozumienia, jakie Ministerstwo Cyfryzacji podpisało z głównymi operatorami komórkowymi. Na razie system będzie działać w skali wojewódzkiej, co oznacza, że jeśli zagrożeni będą np. mieszkańcy Płocka, to podobne ostrzeżenie od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) odczytają mieszkańcy np. Warszawy. Z czasem komunikaty mają trafiać do węższych grup obywateli.

Uruchomienie usługi (koszty jej funkcjonowania wezmą na siebie operatorzy) ma uchronić mieszkańców przed powtórką z zeszłego roku. Wtedy to – między 11 a 12 sierpnia – przez trzy województwa (pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie) przetoczyła się gwałtowna nawałnica, która – oprócz ogromnych strat liczonych w setkach milionów złotych – przyczyniła się do śmierci sześciu osób.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Można było przewidzieć w rozdziale częstotliwości(2018-07-02 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Jak sprzedawało się pasma dla GSM a potem dla LTE....trzeba było to wsadzić do Umowy !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane