statystyki

Założenia nowych przepisów o zamówieniach publicznych już w maju

autor: Sławomir Wikariak24.04.2018, 07:32; Aktualizacja: 24.04.2018, 09:05
Innym problemem, który powinny rozwiązać nowe przepisy, jest powoływanie się na zasoby podmiotów trzecich. Firmy, które same nie mają doświadczenia, podpierają się cudzym.

Innym problemem, który powinny rozwiązać nowe przepisy, jest powoływanie się na zasoby podmiotów trzecich. Firmy, które same nie mają doświadczenia, podpierają się cudzym.źródło: ShutterStock

W maju przedstawimy koncepcję nowych przepisów o zamówieniach publicznych – zapowiada Małgorzata Stręciwilk, prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Prace nad projektem ustawy (lub ustaw) są prowadzone przez UZP oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Początkowo zakładano, że trafi on do Sejmu w tym roku, ale już wiadomo, że tak się nie stanie.

– W maju przedstawimy koncepcję nowych przepisów, przy czym nie będzie to ostateczny projekt, tylko właśnie koncepcja, która będzie podlegać konsultacjom z szerokim gronem zainteresowanych – zapowiedziała Małgorzata Stręciwilk.

Projekt (lub projekty) ma trafić do Sejmu w 2019 r.

Deklaracja ta padła podczas konferencji zorganizowanej z okazji 20-lecia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych. Zaproszeni goście zastanawiali się nad przeszłością i przyszłością systemu zamówień publicznych.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane