statystyki

PPK: Samorządy uwierzyły w plany kapitałowe

autor: Grzegorz Osiecki, Bartek Godusławski26.04.2018, 07:59; Aktualizacja: 26.04.2018, 09:01
Rząd uwzględnił dużą część poprawek zgłoszonych w konsultacjach

Rząd uwzględnił dużą część poprawek zgłoszonych w konsultacjachźródło: ShutterStock

Projekt PPK dostał pozytywną rekomendację władz lokalnych. Bliskie jest także porozumienie ze związkowcami i pracodawcami.

Początkowo planowi pobudzania w nas woli do oszczędzania i stworzenia mechanizmu, który pozwoli odkładać na emeryturę, przyklasnęli wszyscy. Jednak jak tylko projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych trafił do konsultacji, pojawiło się do niego przeszło tysiąc uwag. I to często bardzo krytycznych. Sama konferencja uzgodnieniowa, która rozpatrywała zastrzeżenia ministerstw czy partnerów społecznych, trwała tydzień. Teraz w resorcie finansów projekt jest przerabiany, aby zadowolić jak największą grupę zainteresowanych. Wczoraj dostał zielone światło od lokalnych włodarzy.

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o PPK. – Przekazaliśmy stronie samorządowej wyliczenia, z których wynika, że jej dochody – za sprawą udziału we wpływach z PIT – mogą się rocznie zwiększyć o ponad pół miliarda złotych – mówi nam osoba zaangażowana w prace nad PPK.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane