statystyki

Telefon z centrali: Uchwalamy, nad poprawkami pomyślimy [KOMENTARZ]

autor: Jakub Pawłowski24.01.2018, 09:18; Aktualizacja: 24.01.2018, 09:23
Posiedzenie Senatu

Posiedzenie Senatuźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Po co marnujemy czas na ten spektakl, skoro intencja, by przepchnąć ustawę bez zbędnego rozgrzebywania regulacji, jest widoczna jak na dłoni? Takie pytanie padło, gdy zegar nie wybił jeszcze równej godziny od rozpoczęcia posiedzenia komisji gospodarki narodowej i innowacyjności. Miejsce akcji: Senat. Data: 16 stycznia.

Wtedy nie minęły nawet dwa tygodnie od kiedy gotowy projekt ustawy o elektromobilności po raz pierwszy trafił do Sejmu. Jego los ważył się w Senacie. I nie mówimy tu o pierwszym lepszym dokumencie, tylko – jak mówią o nim sami rządzący – o swoistej konstytucji dla rozwijającego się rynku pojazdów elektrycznych.

Odpowiedź na pytanie z sali przyszła stosunkowo szybko. Przewodniczący komisji Andrzej Stanisławek odbiera telefon. Po drugiej stronie słuchawki ponoć minister energii Krzysztof Tchórzewski we własnej osobie. Z prośbą o przyjęcie ustawy bez poprawek. I obietnicą, że wiele uwag zostanie przyjętych później, przy następnej ustawie.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane