statystyki

Wzrost opłat za odbiór i zagospodarowanie śmieci to ciemna strona reformy gospodarki odpadowej

autor: Jakub Pawłowski09.01.2018, 07:39; Aktualizacja: 09.01.2018, 09:12
Śmieci

Samorządowcy złożyli zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentówźródło: ShutterStock

Przeciwko monopolizacji rynku ciężkie działa wytaczają przedstawiciele Związku Samorządów Polskich. Mówią dość szerzącej się patologii, która wymusza na nich – jak przekonują – niczym nieuzasadnione podwyżki za odbieranie śmieci.

Samorządowcy złożyli zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.

– Zdarzają się przypadki, w których po otwarciu ofert przetargowych na wybór firmy świadczącej usługi komunalne i po wyborze najkorzystniejszej oferty, najtańsza firma nagle z umowy rezygnuje, co zmusza gminę do szukania innych, droższych rozwiązań – przekonuje Robert Perkowski, prezes Związku Samorządów Polskich.

Podkreśla, że być może jest to powodem błędnie wykonanej wstępnej kalkulacji cenowej. Nie wyklucza jednak, że takie działanie może być świadomą praktyką, wykorzystywaną przez firmy biorące udział w zmowie cenowej.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane