statystyki

Spółka komunalna nie obsłuży sąsiedniej gminy bez przetargu

autor: Sławomir Wikariak08.01.2018, 07:52; Aktualizacja: 08.01.2018, 09:12

Dwie gminy nie mogą zawiązać porozumienia po to, by przekazać bez przetargu wywóz śmieci spółce komunalnej należącej do jednej z nich. To zakłócałoby konkurencję na rynku – uznała KIO.

Chociaż od wprowadzenia procedury in-house minęło już półtora roku, to wciąż budzi ona wiele wątpliwości. Chodzi o specjalne regulacje, które pozwalają gminom powierzać zadania własne należącym do nich spółkom komunalnym z wolnej ręki, z pominięciem przetargu. Przepisy te przede wszystkim są wykorzystywane do zlecania wywozu odpadów miejskim przedsiębiorstwom.

Nieco dalej postanowiły pójść dwie sąsiadujące ze sobą gminy: Ryglice i Tarnów. Pierwsza z nich nie ma własnej spółki komunalnej zajmującej się wywozem odpadów. Dlatego też zawarła porozumienie z Tarnowem, na mocy którego przekazała mu zadania własne związane z gospodarką odpadami. Tarnów zaś zlecił z wolnej ręki wywóz odpadów z Ryglic należącemu do siebie Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane