statystyki

Kilkaset milionów na dostosowanie samorządów do ustawy o jawności. PiS: Już dawno powinny to zrobić

autor: Tomasz Żółciak07.12.2017, 07:28; Aktualizacja: 07.12.2017, 07:49
pieniądze

Zdaniem części samorządowców w dużych jednostkach trzeba będzie stworzyć platformę (aplikację) do przyjmowania samych oświadczeń majątkowychźródło: ShutterStock

Samorządy muszą wydać kilkaset milionów złotych, by dostosować się do wymogów transparentności życia publicznego. PiS odpowiada: Już dawno powinny były to zrobić.

Chodzi o konsultowany projekt ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i jego współpracownika Macieja Wąsika. Co do zasady, samorządy popierają pomysły dotyczące zwiększania transparentności funkcjonowania urzędów i ich pracowników. Sygnalizują jednak, że wprowadzenie ich w życie będzie wiązało się z kosztami.

Wynikają one m.in. z konieczności analizowania oświadczeń majątkowych składanych szefowi gminy przez pracowników urzędu, jednostek organizacyjnych, strażników miejskich czy przewodniczących rad.

Nowe obowiązki, nowe etaty

Nowe obowiązki, nowe etaty

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Urszula1953(2017-12-07 19:37) Zgłoś naruszenie 51

    Jawność życia publicznego, kontra nieprecyzyjny przepis ograniczający dostęp do informacji publicznej. Chodzi o możliwość odmówienia dostępu do informacji publicznej osobie składającej wnioski w sposób uporczywy. Pomijając aspekty uznaniowości, czym jest składanie wniosków w sposób uporczywy, czy utrudnianie działalności podmiotu; należy zwrócić uwagę na niekonstytucyjność tego zapisu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane