statystyki

Gminy zaleją Wody Polskie nowymi taryfami

autor: Urszula Mirowska-Łoskot15.11.2017, 07:43; Aktualizacja: 15.11.2017, 09:20
Eksperci martwią się również o to, że w przyszłym roku koszty działalności przedsiębiorstw wzrosną

Eksperci martwią się również o to, że w przyszłym roku koszty działalności przedsiębiorstw wzrosnąźródło: ShutterStock

Polskie Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” będzie musiało uporać się z tysiącami wniosków o zatwierdzenie taryf za wodę i ścieki. I to w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Tak wynika z nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw z 27 października 2017 r. Ma wejść w życie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Okazuje się, że po przyjęciu przez parlament ustawy, która wprowadzi tzw. regulatora cen wody, w gminach panuje niemałe zamieszanie. Z jednej strony wciąż obowiązują jeszcze przepisy, które zobowiązują je do zatwierdzania na przyszły rok taryf za wodę i ścieki zaproponowanych przez przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne. Z drugiej, lada chwila wejdą w życie regulacje, które przekazują tę kompetencję Wodom Polskim.

– Na razie musimy działać zgodnie z obowiązującym prawem, mimo że już niedługo cały system zmieni się o 180 stopni – mówi Joanna Lutostańska, kierownik działu sprzedaży w Przedsiębiorstwie Wodociągowo-Kanalizacyjnym w Chocianowie.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane