Są pieniądze dla samorządów na ochronę przyrody

autor: Zofia Jóźwiak05.04.2017, 18:00
Jednostki samorządu terytorialnego z całego kraju mogą uczestniczyć w konkursach wspierających ochronę zagrożonych gatunków i siedlisk organizowanych przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych.

Jednostki samorządu terytorialnego z całego kraju mogą uczestniczyć w konkursach wspierających ochronę zagrożonych gatunków i siedlisk organizowanych przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych.źródło: ShutterStock

Dzięki unijnym funduszom można stosunkowo niewielkim kosztem zatroszczyć się o środowisko na swoim terenie. Dofinansowania można szukać w programach krajowych i regionalnych.

Gdy znowelizowane przepisy o wycince drzew wchodziły w życie, gminy okazały się praktycznie bezbronne w starciu z nimi. Samorządy bowiem często zbyt słabo znają i chronią środowiskowe atuty swoich terenów. Poznanie ich wiąże się jednak z kosztami. Pieniędzy warto szukać w różnych programach unijnych. Obecnie największą szansę na to mają jednostki samorządu terytorialnego z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, choć niektóre działania da się też sfinansować z programów krajowych.

W województwie zachodniopomorskim przewidziano unijne wsparcie (w ramach regionalnego programu operacyjnego) dla podnoszenia jakości ładu przestrzennego. Pieniądze można przeznaczyć na sporządzanie inwentaryzacji przyrodniczej gmin.

Jednostki samorządu terytorialnego z całego kraju mogą uczestniczyć w konkursach wspierających ochronę zagrożonych gatunków i siedlisk organizowanych przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych. Jeden z nich dotyczy usuwania barier m.in. dzięki odtwarzaniu naturalnych i półnaturalnych drzewostanów.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane